DELFI VIDEO: Peaminister Ansip lükkas tagasi ajakirjaniku väited ministrite valetamise kohta

 (337)
DELFI VIDEO: Peaminister Ansip lükkas tagasi ajakirjaniku väited ministrite valetamise kohta.
Foto: Siim Lõvi

Peaminister Andrus Ansip lükkas tänasel valitsuse pressikonverentsil tagasi Äripäeva ajakirjaniku väited, nagu oleks Reformierakonna liikmed seoses rahastamisskandaaliga avalikult valetanud.

"Kes on avalikult valetanud?" küsis peaminister ning peale ajakirjaniku täpsustust, et ta mõtles peaministrit ja justiitsministrit, vastas Ansip, et need väited ei vasta tõele.

Ajakirjaniku viitele, et avalikult on kõik arvamusliidrid olnud rahastamisskandaalis pigem Silver Meikari poolt, soovitas Ansip reporteril minna teatrisse Vanemuine vaatama seal mängitavat kabaree-etendust.

"Mõelge sellele, mis võib juhtuda siis, kui ühiskonnas on ainult üks arvamus ja kõik teised, kes julgevad arvata teistmoodi, need eksivad. Mõelge ennast nende hulka selles etenduses, kes võtavad nöörikesega õhupalle pihku," vastas peaminister ajakirjanikule.

Peaminister lisas ka veel, et ta ei ole kunagi eitanud meedias välja käidud mustade rahastusskeemide võimalikkust, kuid Meikari väited ei vasta tema väitel endiselt tõele.