"10 minutit" | Saadikukohast loobunud Vladimir Svet: pole juhus, et koalitsiooni kritiseerinud keskerakondlased loobusid riigikogu mandaadist

 (46)

Riigikokku siirdumise asemel Tallinna kesklinna vanemaks jääda otsustanud Vladimir Svet ütles Delfi TV saates "10 minutit", et Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Isamaa koalitsiooni suhtes kriitiliste inimeste riigikogu mandaadist loobumine pole juhus.

Sveti sõnul oli riigikokku kandideerimise eesmärk tema jaoks eelkõige erakonna toetamine ja ka enda kui linnaosavanema tööle tagasiside saamine. Kas ta valituks osutudes ka riigikogu liikmeks asub, ei olnud seega algusest peale kindel.

Tõsiasi, et nii tema, Yana Toom, Mihhail Kõlvart kui ka Vadim Belobrovtsev oma riigikogu mandaadist loobusid, ei ole Sveti hinnangul juhus, vaid teadlik valik olukorras, kus Toompea koalitsiooni moodustavad Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa.

Svet kinnitab, et ise oleks ta tõenäoliselt koalitsiooni loomise vastu hääletanud.

Samas on mitmed koalitsiooni suhtes kriitilised keskerakondlased, nagu Martin Repinski või Maria Jufereva-Skuratovski siiski otsustanud riigikokku minna.

Svet väljendas imestust, kuidas EKRE liikmed ja valijad taluvad seda, et erakonna juhid peavad läbirääkimisi "sobimatu asiaadiga", nagu omal ajal keegi EKRE liikmetest nimetas Mihhail Kõlvartit. Samas hakkavad EKRE poliitikud tema sõnul ehk õppima kompromisside tegemise ja emotsioonide vaoshoidmise kunsti.