Link kopeeritud!

Aivar Voog: Taavi Rõivase skandaal mõjus Reformierakonna valijaile mobiliseerivalt

 (152)
Taavi Rõivas
Taavi RõivasFoto: Karli Saul

Emori uuringuekspert Aivar Voog ütles valimistulemusi kommenteerides, et Reformierakonna oodatust tugevamale esinemisele aitas kaasa Taavi Rõivase skandaal, mis mõjus Reformierakonna valijatele mobiliseerivalt. Üle Eesti jäi Keskerakonna tulemus oodatust veidi nõrgemaks Tallinna ja Ida-Virumaa valijate passiivsuse tõttu, teatas Kantar Emor.

Reformierakond esines oluliselt paremini kui eelnev uuring lubanuks eeldada,” märkis Aivar Voog. „Samas, kui vaadelda elektroonilisi hääli, siis oli prognoos täpne. Tallinnas sai Reformierakond ca 5% hääli rohkem ja SDE 3,5% vähem, kui uuring ennustas. Ülejäänud tulemused jäid kuni 2% piiridesse ning seda võib pidada vea piiriks.”

„IRLi tulemus oli hea, eriti arvestades eeldusi,” sõnas Aivar Voog. „Tundub, et osa konservatiivseid valijaid liikus Reformierakonna taha. Sellest ka EKRE üle-eestiliste ootustega võrreldes veidi nõrgem tulemus. EKRE kampaaniasõnumid olid tavalise Eesti valija jaoks tõenäoliselt liiga agressiivsed. Edgar Savisaare ja tema nimekirja nõrk esinemine kinnitab, et erakonna kaubamärk määrab oluliselt rohkem kui üksikisik, ükskõik kui tugev ta on.”