Esmaspäeval kutsus Ukraina välisministeerium eestlasi üles toetama Vene saatkonna esist Pika tänava lõiku ümber nimetama Ukraina tänavaks. "See oleks sümboolne toetusavaldus Ukraina rahvale, kes kaitseb oma iseseisvust Venemaa poolt alustatud sõjas," märgiti ministeeriumist.

„Tallinna nimekomisjon ei toetanud põliste kohanimede ümbernimetamist vanalinna kaitsetsoonis, nagu Laboratooriumi või Pikka tänavat,“ ütles Tallinna abilinnapea Madle Lippus.

Nimekomisjon arutas Ukraina nime andmist suure sümbolväärtusega väärikale paigale Tallinna kesklinnas ning üks koht siiski saab endale uue nime.

Praegu on laual kolm varianti: Kaarli puiestee nimetu haljasala, superministeeriumi esine Uue Maailma haljak ja välisministeeriumi taga asuv Lembitu park. Tallinna linnavalitsus ei ole veel lõpliku otsust selle osas teinud.

Tänavate, teede ja väljakute nimesid võib muuta ja määrata linnavalitsus, kellele annab nõu nimekomisjon. Madle Lippus ütles Delfile, et juhul kui ümber nimetamiseks valitakse nimeta paik, siis käib protsess kiiremini, kui muudetakse olemasolevat nime, siis nõuab see rohkemat asjaajamist. Praeguseks ei ole aga ükski laual olevatest variantidest kindel ning linnavalitsus alles otsustab, millisele paigale uus nimi panna.

Jaga
Kommentaarid