Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et fraktsiooni ja juhatuse ühisarutelu tulemusena leiti, et Mailis Repsil tuleb keskenduda enda kaitsmisele käimasolevas uurimises ning erakond tervikuna saab keerulises olukorras edasi liikuda raskete, kuid vajalike muudatustega. "Tänan Mailist, kes on väga teeneka ja võimeka poliitikuna märkimisväärselt panustanud Eesti elu arengusse ja Keskerakonna tegevusse nii erakonna aseesimehe kui ka riigikogu fraktsiooni juhi ja mitmekordse ministrina," ütles Ratas.

Keskerakonna esimees ei nimetanud täna erakonna aseesimeest, riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe valimised toimuvad esimesel võimalusel. Juhatuse ettepanek fraktsioonile on valida esimeheks Jaanus Karilaid ning aseesimeesteks Kersti Sarapuu ja Andrei Korobeinik.

Täna kirjutas Delfi, et erakonnakaaslastel oli eile oma fraktsiooni esimehe tabamisega tükk tegemist. Vältimatu vestluse pidamiseks pidi erakonna endisele aseesimehele, varasemale presidendikandidaadile ja mitmekordsele ministrile lausa füüsiliselt ukse taha minema, sest telefonikõnedele ta ei vastanud.

Mailis Reps ei ole olnud ka Delfi ajakirjanikele kättesaadav. Kuigi tegemist on riigikogu suuruselt teise fraktsiooni juhiga, pealegi veel valitsuskoalitsioonis osaleva saadikurühma juhiga, on Reps olnud meedia jaoks kui kuuvarjutus ka kõikvõimalike muude poliitiliste teemade puhul.