Sepa hinnangul peaks astuma sammu tagasi ja vaatama liikluse ajutise ümberkorraldamise kõrval suurt pilti. "Kuna Eestis sedavõrd suurt produktsiooni tehtud ei ole, siis on tõenäoliselt ka selle mõju ja ulatus hoomamatu. Kardame seda, mida me ei tea, nägemata suurt pilti ja potentsiaali, mida Tallinn ja Eesti sellest võidavad," tõdes ta.

Mida mastaapsed filmivõtted ühele väikesele riigile tähendavad, seda on kõige lihtsam kirjeldada Islandi näitel. "Väike saareriik, eraldatud, võttepaigana mitte kõige lihtsam, ometi on Islandist tänaseks kasvanud rahvusvahelise, sealhulgas Hollywoodi filmitööstuse üks lemmikpaiku. Selle edulugu taga on James Bondi filmi "Die Another Day" võtted," märkis Sepp.­

Island suutis maailma ühe suurima filmiproduktsiooni
sedavõrd hästi vastu võtta ja efektiivselt ära teenindada, et sellest sai omamoodi kaubamärk. Sellele on järgnenud teinegi Bondi film, rääkimata paljudest muudest mõjukatest filmidest ja sarjadest, mille võtted on otsustatud Islandile viia.

"Mida on Island sellest võitnud? Majanduslikus plaanis tähendab iga sellise mastaabiga projekt suurt hulka raha, mis riiki jäetakse, olgu see siis töötasude näol või rahas, mida võtteid teenindavad ettevõtted teenivad, alustades hotellidest ja ehitusfirmadest ning lõpetades toitlustajatega," rõhutas Sepp.

Sepp tõi välja, et pärast Bondi filmivõtteid muutus Island paljude jaoks ihaldusväärseks sihtkohaks ja taas saab rääkida miljonitest eurodest, mida turistid seeläbi riiki jätavad.

Eesti võiks Sepa hinnangul Islandi eeskuju järgida, sest võita on meil sellest projektist täpselt sama palju. "Me ei ole harjunud käsitlema filmitööstust eraldi majandusharuna või riigi ega linna eelarvet positiivselt mõjutava tegurina, sest Eesti filmitööstuses ei liigu sellised summad. Hollywoodi suurfilmi puhul jäävad aga juba
paarinädalaste võtetega riiki miljonid ehk majanduslik mõju on otsene nii linna kui riigieelarvet silmas pidades," ütles ta.

Selle eelduseks on Eesti ja Tallinna enda võimekus ning tahe sedavõrd suurt projekti nii hästi teenindada, et maine Eestist kui suurepärasest filmipartnerist leviks üle maailma.

Seoses maailmakuulsa filmirežissööri Christopher Nolani uue filmi võtetega Tallinnas on eesootaval suvel oodata linnas mitmeid suuremaid muudatusi. Ambitsioonikama kuulujutu kohaselt on filmiga seoses õhus idee, et juulikuuks suletaks tervelt neljaks nädalaks Lasnamäe kanal ehk Laagna tee, sest seal soovitakse teha järjestikuseid filmivõtteid.