„Assambleed juhtida on Eesti jaoks suur au. Minu jaoks on kõige olulisem, et kõik riigid mõistaksid ühekordsete plasttoodete vähendamise vajadust. Et lisaks Euroopale tuleks sellega kaasa kogu maailm,“ ütles ÜRO keskkonnaassamblee president Kiisler.

Lisaks ühekordsetele plasttoodetele on keskkonnaassamblee arutelude fookuses keskkonnaandmete korrastamine ja nende kõigile kättesaadavas tegemine.

Oma ÜRO keskkonnaassamblee eesistumise perioodil on Eesti pühendunud innovatsiooni tähtsustamisele ja uudsete lahenduste levitamisele. Sellega püütakse ÜRO liikmesriike ärgitada võtma kasutusele keskkonnahoidlikke uuenduslikke lahendusi, ennekõike tehnoloogilisi. „See on ühtlasi andnud meile võimaluse tutvustada kogu eesistumise aja jooksul väikese Eesti edulugusid, millest nii mõndagi nutikat lahendust kasutatakse praegu juba üleilmselt,“ ütles Kiisler.

Ka tänavusel keskkonnaassambleel on kohal kolm Eesti ettevõtet, kes tutvustavad oma tegevust „Sustainable Innovation EXPO-l“. Nendeks on innovaatiline puidumõõtmise rakendus Timbeter OÜ, kestliku moetööstuse edendaja Reet Aus ning Eesti keskkonnaandmete lipulaev Eesti Keskkonnauuringute Keskus.

Tänavuse assamblee algusele vajutas oma pitseri eile Aafrikas juhtunud lennukatastroof, kuna hukkunute seas oli ka keskkonnaassambleele teel olnuid. „See on vapustus meie kõigi jaoks,“ kommenteeris ÜRO keskkonnaassamblee president Siim Kiisler. Ta avaldas kaastunnet 157 hukkunu omastele.

Assamblee kõrgetasemelise osa avab Kiisler neljapäeval, 14. märtsil koos Keenia presidendi Uhuru Kenyatta ja Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga. Kulmineerub kohtumine reedel, mil võetakse vastu ÜRO liikmesriikide keskkonnaministrite ühine poliitiline kokkulepe.

ÜRO Keskkonnaassamblee on kõrgeim maailma keskkonnaküsimuste otsustamise foorum, mis koguneb igal paaritul aastal Keenias Nairobis. Keskkonnaassamblee presidendina vastutab Kiisler strateegiliste ja poliitiliselt oluliste keskkonnaotsuste ettevalmistamise eest ning täna alanud assamblee juhtimise eest.