Tallinna vanalinna päevi korraldava Kesklinna valitsuse juht Vladimir Svet rõhutab, et suve tippsündmus pakub midagi igale maitsele, ka kõige nõudlikumale.

„Väga mitmekülgses ja suuremas osas kõigile tasuta programmis võib leida palju kontserte nii tippmuusikutelt kui ka harrastajatelt, nii teatrietendusi kui uusi näitusi. Iga päev toimub eriteemaline mõttekoda, kuhu igaüks on teretulnud kaasa mõtlema ja rääkima. Aastatega populaarseks saanud rüütliturniir ei puudu selgi aastal, nagu ka tutvumiskäigud vanalinnas ja palju muud põnevat,“ selgitas Svet.

Ta tõi tänavusest programmist uudsena esile iga päev toimuva mõttekoja, kus ekspertide kõrval on ka publik oodatud kaasa mõtlema ja rääkima. Täna õhtul kell 18 arutletakse Katariina kiriku esisel platsil Eesti identiteedi kujunemise üle; homme samal kellaajal saab mõttekojas Vabaduse väljakul kaasa rääkida keeruka ajaloopärandiga toimetuleku teemal.

Reede õhtul süvenetakse Harjumäe laval filminarratiividesse, laupäeval Otsa-kooli ees rahvustunnet toitvasse muusikamaailma. Viimases mõttekojas, pühapäeval kell 12 Snelli tiigi kaldal arutletakse peresõbraliku vanalinna võimalikkuse üle. Mõttekodade eestvedajateks on kultuuriajakirjanik Margit Kilumets ja Euroopa kultuuripärandiaasta projektijuht Annela Laaneots.

37. vanalinna päevad avatakse täna kell 19 Raekoja platsil, kuhu on oodatud igaüks. Avaetenduse „Sajandi unistus“ lavastaja Vahur Keller pakub publikule haarava romantilise kokkuvõtte sajandi tormilistest sündmustest. Kui ilmaolud on soodsad, saab näha ka harukordset trikki jalgratturi sõidust mööda köit mitmekümne meetri kõrgusel üle Raekoja platsi.

Vanalinna päevad kestavad 30. maist 3. juunini, peakorraldaja on Hopneri Maja juhataja Anne Velt. Programmiga on võimalik tutvuda siin.