Juunis tunnistas Harju maakohus Alar Nääme omastamises süüdi ja karistas teda 6300eurose rahalise karistusega.

Riigiprokuratuur süüdistab Näämet ametiisikuna ebaseaduslikult Tallinna linna eelarveliste vahendite kasutamises ligi 2800 euro ulatuses. Selle raha eest korraldas Nääme enne riigikogu valimisi Valgas üritusi. Nääme oli ka ise Valgamaal kandidaat.

Harju maakohtu otsuse vaidlustas Nääme kaitsja Tallinna ringkonnakohtus, kes jättis kaebuse rahuldamata. Nääme kaebas edasi riigikohtusse, mis ei võtnud tema kaebust mehetlusse, mistõttu jõustub süüdimõistev kohtuotsus.

Nääme kinnitas Delfile ja Eesti Päevalehele, et ta astub linnaosavanema kohalt tagasi. „Kuna ma olen avalikus teenistuses ja kohtuotsus on jõustunud, pean ma tagasi astuma kohe. Linnaosavanema ma jätkata ei saa,“ ütles ta.

Oma edasiste plaanide kohta ei osanud Nääme veel midagi öelda. „Võtan mõneks aja maha, pühendan ennast ja enda aega perele ja oma pisikesele pojale,“ märkis Nääme.

Linnapea kohusetäitja Taavi Aas lubas hakata kiirelt Näämele asetäitjat otsima. "Minuni on jõudnud Alar Nääme palve ametist lahkuda ning mõistagi linnavalitsus ta ka ametist vabastab, seda näeb ette seadus. Linnavalitsus ning Keskerakonna Tallinna nõukogu asub uue Kesklinna vanema küsimusega võimalikult kiiresti tegelema, uue inimese ametisse nimetamiseni juhib linnaosa vanema asetäitja. Tänan Alar Näämet tehtud töö eest ning soovin talle edu uutes väljakutsetes," kommenteeris Aas.

Sotsiaaldemokraadist linnavolikogu liige Hanno Matto leidis, et uus linnaosavanem peab olema laitmatu renomeega. Matto lootis samuti, et Jüri Ratase juhitud Keskerakond ei leia Näämele kohe uut ja sooja ametikohta maksumaksja raha eest nagu tehti seda Ester Tuiksoo või Lauri Laasi näol.