Colorado vabariiklasest senaator Cory Gardner küsis küsimuse mitu kuud tagasi avaldatud RAND Corporationi raporti kohta, milles esitatud hinnangu järgi kuluks Vene vägedel maksimaalselt 60 tundi Eesti ja Läti pealinnadeni jõudmiseks. Gardner küsis, kas see hinnang on muutunud.

„Ma ütleksin, et Venemaa omab selgelt ajalis-distantsilist edumaad, kui ta peaks otsustama olla agressor Balti riikides, ning see paneb teatud piirangud, millest me peame üle saama oma võime mõttes kaitsta oma NATO liitlasi. Me teeme praegu investeeringuid … et väed oleksid ette paigutatud koos enama lahinguvarustusega, et me oleksime paremini võimelised Vene agressiooni eelkõige heidutusega ära hoidma,“ ütles Carpenter. „Me oleme teinud hulgaliselt oma sisemisi harjutusi ja vaadanud üle oma plaanid ning me oleme uurinud väga hoolikalt Balti basseini geograafiat, pidades silmas seda edumaad, mis Venemaal on, ning me astume samme, et püüda olukorda parandada.“

Gardneri täpsustavale küsimusele, kas Carpenter ütleb põhimõtteliselt, et miski pole muutunud ning kas USA kaitseministeeriumi raportites leitakse sama kui RAND-i raportis, vastas Carpenter, et 2017. aasta lõpuks ollakse palju paremini tasakaalus.

„Ma ei tea, kas me oleme praegu märkimisväärselt edasi liikunud võrreldes sellega, kui RAND-i raport välja tuli, aga ma olen kindel, et 2017. aasta lõpuks, kui meil on täiendav soomusbrigaadi lahingumeeskonna suurune jõud paigutatud alliansi idatiivale, oleme me edasi liikunud,“ ütles Carpenter.