Kolm uudist tänastest ajalehtedest:

Eesti Päevaleht kirjutab täna, et vene koolide keelereform tekitas Eestisse kadunud põlvkonna, kelle eesti keele oskus on märkimisväärselt paranenud, ent eesti keeles õppimise tõttu ei saa õpilased aineid sisuliselt selgeks ja see omakorda vähendab nende võimalust ülikooli edasi pääseda.

Postimees kirjutab, et kolm nädalat enne oma presidendikampaania ametlikku avaüritust kutsed laiali saatnud Reformierakonna auesimehe Siim Kallase meeskond jooksis võidu teise favoriidi, välisminister Marina Kaljuranna abistajatega.

Õhtulehes räägib ajakirja Naised peatoimetaja Manona Paris poja sünnist. Kuigi Manona soovis ise sünnitada, ei tunne ta siiski keisrilõike pärast tuska. "Laps on terve ja tubli, mina taastun ilusti ja olen kogu Ida-Tallinna keskhaigla personalile, kes väga raskel nädalavahetusel valves oli, äärmiselt tänulik."

Kolm uudist, mida teada välismaa väljaannetest:

Associated Press vahendab, et politsei esitas USA vabariiklaste presidendikandidaadiks pürgiva Donald Trumpi kampaaniajuhile Corey Lewandowskile teisipäeval süüdistuse ajakirjaniku kehalises väärkohtlemises. Trump lubas Wisconsinis oma lennukis ajakirjanikele, et seisab Lewandowski kõrval ja pahandas hoopis noore naissoost reporteriga, kes intsidendist politseile teatas.

Kanada Québeci provintsi idaosas kukkus alla väikelennuk. Hukkusid kõik seitse lennuki pardal olnut, sealhulgas endine Kanada transpordiminister ja poliitikakommentaator Jean Lapierre.

Venemaa Kaug-Idas Primorje krais kukkus alla ründelennuk Su-25, mille piloodil õnnestus katapulteeruda, teatas õiguskaitseorganite allikas. „Esialgsetel andmetel ta kannatada ei saanud,“ ütles allikas TASS-ile.

Ootame teie pilte ja tähelepanekuid, mida ka teiste lugejatega hommikublogis jagada aadressil vihje@delfi.ee või Rahva Häälde!