Tänu USA 4. jalaväediviisile on sadadel ameerika sõduritel Poolas, Leedus, Lätis ja Eestis võimalik vaadata, kumb tiim, kas Denver Broncos või Carolina Panthers, viib tänavu koju karika ja kes on parim mängujuht ehk quarter-back, Panthersi Cam Newton või Broncose Peyton Manning.

Major Victor Jaffet ja tema tiim, 4. jalaväediviisi missiooniüksus G-6 sõitis läbi 2800 kilomeetrit, alustades Saksamaalt Baumholderist, lõpetades Eestimaal Tapal. Tee peal tehti peatus Poolas Drawsko Pomorskies, Leedus Ruklas ja Lätis Adažis.

Jaffet ja tema tiim seadsid kõigis sõjaväelinnakutes üles satelliidipanni ja kaks 60-tollist televiisorit, millega oleks võimalik vaadata Armed Forces Networki (ameerika sõduritele mõeldud spetsiaalset telekanalit), mis ööl vastu esmaspäeva aset leidvat jalgpallilahingut vahendab.

„Täiesti siiralt, oli näha, et sõdurid juba ootavad, millal saavad asuda mängu vaatama,“ ütles Jaffet reedel ajalehele Army Times. „Üks peamisi asju, mille kallal oleme vaeva näinud, on siinviibivate sõdurite elukvaliteedi edendamine.“

Jaffet märkis, et logistiliselt tekkis mõningaid väljakutseid. Ajaleht tõi välja ka Eesti, mis on „nii kaugel põhjas“ (laiuskraadidelt võrreldav Alaskaga, märgib Army Tmes), et satelliidipann tuli üles seada väga väikese nurga alla, misjärel hakkasid aga sagedust omakorda segama puud.

„Sõdurid olid väga õnnelikud, kui me pildi viimaks ette saime,“ märkis ta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid