„Ma loodan, et Euroopa Liit suudab end pühendada 120000 põgenikuga tegelemiseks. Me peame seda vastutust jagama solidaarusprintsiibi alusel,“ rääkis minister ajakirjanikele enne tänase kohtumise algust.

Küsimuse peale, kas see tähendab liikmesriikidele kohustuslike kvootide kehtestamist, vastas Johansson, et loodab küll. „Ma ei ole kindel, et kõik kokkulepped saavutatakse täna, kuid loodan, et astume mitmeid samme selle eesmärgi suunas.“

Minister arvas, et Euroopa suudab põgenikevooluga toime tulla. Tema sõnul tuleb järgmiseks tegeleda nende ühiskonda integreerimisega ehk keeleõpetamisega.

Ta väljendas oma vastuseisu põgenike otsese hirmutamise suhtes, kuid avaldas mõistmist ajutiste piirangute suhtes EL-i sisepiiridel. „Tegu pole riigipiiride sulgemisega, vaid vahendiga rände organiseerimiseks ning turvalisuse tagamiseks,“ rääkis ta Saksamaa otsusest ajutiselt Schengen sulgeda.

„Me seisame silmitsi situatsiooniga, kus väga suured massid tahavad Eduroopasse tulla. Me peame neile andma sõnumi, et te saate kaitset. See ei ole ühe riigi ülesanne, vaid kõigi riikide ülesanne.“

Samas rõhutas ta vajadust riiki saabuvate põgenikke taustu kontrollida. „Me peame tagama, et need inimesed, kes riiki tulevad, poleks ohuks rahvusvahelisele julgeolekule. Seda ei anna kunagi lõpuni tagada, kuid saame välistada inimesed, kes rahvusvaheliselt ei tohiks olla riiki lubatud.“

Jaga
Kommentaarid