„Me oleme võtnud tõe ja õigluse positsiooni, astudes välja olukorra poliitilise reguleerimise toetuseks kõigi regioonide, poliitiliste gruppide ja rahvusvähemuste huvide ning Ukraina venelaste ja venekeelse elanikkonna harjunud elukorralduse säilitamise õiguse arvesse võtmise põhjal,“ ütles Lavrov TASS-i vahendusel. „Samuti toetasime me Krimmi rahva vaba tahteväljendust, kes ei soovinud kategooriliselt Maidani verise stsenaariumi kordumise lubamist poolsaarel.“

„Meie partnerid on igal etapil ikka ja jälle mööda lasknud pöördelised hetked, mis viisid rahule,“ märkis Lavrov. „Jäädes objektiivseks, ei ole võimalik rääkida sellest, et Venemaa on kahjustanud rahvusvaheliste suhete süsteemi Euroopa ja Atlandi ookeani piirkonnas. Kui loomulikult mitte mõista selle süsteemi all sellist korda, kui ühed võivad oma tahet teistele peale suruda ja otsustada, kellele armu anda ja keda karistada.“

„Kahjuks ei kohtu me täna kaugeltki soodsaimates tingimustes. Oma viimaste kontaktide käigus oleme me rääkinud sellest, et suhted Venemaa ja Euroopa Liidu vahel on jõudnud omamoodi tõehetkeni, kui on vaja vastu võtta otsus koostöö arenguvektori kohta perspektiivis ning vastata küsimusele, kas me oleme teineteisele strateegilised partnerid või jääme ikkagi geopoliitilisteks vastasteks,“ ütles Lavrov RIA Novosti vahendusel.

Lavrovi sõnul on Euroopa pealinnad paisanud poliitilised ja majanduslikud ressursid oma rahvaste huvide vastaselt Kiievi „sõjapartei“ toetamisele.