"Ööl vastu tänast põles Riia loss, kus ühe katuse all on Läti ajaloomuuseum ja presidendi tööruumid. Olen seal korduvalt käinud ning mõistan katastroofi suurust. Helistasin kolleegile ja sõbrale, Läti presidendile Andris Bērziņšile, et väljendada oma kurbust ja jahmatust," teatas president Ilves oma Facebooki lehel.

"Head lätlased, kui arvate, et saame teid kuidagi aidata, siis ainult öelge," lisas Ilves.

Neljapäeva hilisõhtul süttis Läti pealinnas Daugava jõe kaldal asuv Riia loss, Läti presidendi ametlik elukoht. Remonditööde tõttu asus president siiski ajutises residentsis.

Kohaliku päästeameti pressiesindaja Viktorija Šembele sõnul õnnestus põleng kontrolli alla saada varahommikul umbes kella neljaks, kuid selle lõplikuks kustutamiseks võib minna veel tunde, kuna katusekonstruktsioonides lõõmab endiselt mitu tulekollet.

Šembele sõnul levis tuli öö jooksul enam kui 3000 ruutmeetrile ja õnnetuskohale saabunud 79 tuletõrjujast vähemalt kaks vajasid kustutustöödel ja selle järel arstiabi.

Läti president Andris Bērziņš käis reede hommikul isiklikult Riia presidendilossi kustutanud tuletõrjujaid tänamas ja nentis, et öine tulekahju on rahvuslik katastroof.