Nimelt kui Ülari Alametsa brutopalk oli 4474 eurot, siis täna määrati Lauri ametipalgaks ligi 2000 eurot rohkem ehk 6500 eurot.

EASi nõukogu esinaise Cinzia Siigi sõnul on aga sihtasutus sellise kokkuleppega väga rahul. "Arvestades EASi eelarve ja organisatsiooni suurust ja vastutuse määra ning seda, et erasektori tippjuht oli nõus avalikku sektorisse tööle tulema, oleme saavutatud kokkuleppega väga rahul. Eelmise koosseisu ajal kuulus EASi juhatusse neli liiget, nüüd on see kolmeliikmeline," ütles Siig Delfile.

EAS teatas täna, et Laur jätkab juuni lõpuni UniCredit Banki juhtimist, EASiga liitub ta alates juulist.

Laur ütles nõukogule tehtud esitluses, et peab EASis esmatähtsaks ühtehoidvat ja motiveeritud meeskonda, mis aitaks riigi majanduspoliitilisi eesmärke ellu viia.

„EAS kui institutsioon omab järgnevatel aastatel Eesti ettevõtlusmaastikul väga olulist rolli ja tähtsust. Me vajame kasvavaid ja arenevaid ettevõtteid, mille rahvusvaheline konkurentsivõime kasvab ja mille tulude kasv aitab oluliselt kasvatada ka riigitulusid. Oma tänase tegevusega peame tagama tulevikus Eesti riigi iseseisva investeerimisvõime ilma eurotoetusteta. Selle eesmärgi nimel olen ma alates juulist valmis pühendama oma energia ja teadmised täielikult EASi juhtimisele,“ sõnas Laur.

EASi juhatuse liikmena jätkavad Martin Hirvoja ja Krõõt Kilvet, kes täidavad kõiki juhatuse liikmete kohuseid kuni juunini, mil juhatusega liitub Laur. Vastavalt põhikirjale valib juhatus enda seast juhatuse esimehe.

Taavi Laur on viimased viis aastat juhtinud UniCredit Bank Eesti filiaali ja Baltikumi äridivisjoni. Varasemalt on ta töötanud SEB Ühisliisingu juhatuse liikme ja SEB korporatiivpanganduse divisjoni suurkliendi haldurina. 1997-2001 oli ta jurist Hoiupangas ja peajurist ASis Ösel ning sellele eelnevalt majandusministeeriumi õigusosakonna peaspetsialist.

Ta on Eesti pangaliidu juhatuse liige ja olnud FinanceEstonia juhatuse liige. Taavi Lauril on ärijuhtimise magistrikraad Tartu Ülikoolist ja õigusteaduste bakalaureus Moskva Rahvusvahelise Politoloogia ja Ökoloogia Ülikoolist.

Raul Parusk täidab juhatuse esimehe kohuseid 15. märtsini.

EASi juhatuse esimees Ülari Alamets esitas töörahu nimel 12. novembril nõukogule lahkumisavalduse. EASi nõukogu oli varasemalt korduvalt käsitlenud probleemi seoses võimaliku ebaseadusliku riigiabi jagamise praktikaga. EASi kontrollid selgitasid välja 58 projekti mahus 8,5 miljonit eurot, mille osas oli tuvastatud riigiabi reeglite rikkumise kahtlus.