EAS

Kas ma peaksin oma lapsele rääkima, kui palju ma teenin?
27.mai 2016 07:31
Millises vanuses tuleks lapsele hakata rahast rääkima? Kuidas seda teha? Kas anda taskuraha? Kas peab lapse kulutusi kontrollima? Ja kas rääkida talle täpselt, kui palju ise teenid?
Eestit sõidab maailma suurimale loomeettevõtete konkursile esindama 3D Creationist
26.mai 2016 16:30
Täna selgus maailma suurima loomeettevõtete konkursi Creative Business Cup(CBC) Eesti võitja. Eestit sõidab novembris Taanis, Kopenhaagenis peetavale võistlusele esindama 3D Creationist.
Kuidas meeldib? Eesti fännist tippturundaja pakub meile tasuta uut brändi  (22)
26.mai 2016 16:05
Minu töö Teleportis viib mind kokku erinevate maailma linnadega, näiteks Eindhoveniga, mida Wired on nimetanud ära maailma kaheksa parima disainilinna seas. Kohtudes linna turundustegevuse juhi Peter Kentiega avastasin, et mees tegeleb vabast ajast ja tasuta ... Eestile põhjaliku turundusplatvormi loomisega, kirjutab Kristjan Lepik portaalis Memokraat.
Kui peatub majanduskasv ja hangub mõttetegevus  (29)
25.mai 2016 23:55
Veel natuke ja Eesti majanduses saab rääkida kaotatud kümnendist. Presidendikandidaadid pole sel teemal kaasa mõelnud
Reageeri kohe! 7 varast vananemismärki ja kuidas nende vastu võidelda
24.mai 2016 09:54
Juba 20ndates eluaastates peaks alustama kahe asjaga – pensioniks säästmise ja vananemisvastase iluplaani koostamisega. Sa pole kummagagi veel alustanud?
Eesti juurtega Alexander Van der Bellen valiti äsja Austria presidendiks. Mis mehega on tegu?  (26)
23.mai 2016 17:43
Natuke aega tagasi selgusid Austria presidendivalimiste tulemused, mille järgi nimetatakse uueks riigipeaks sõltumatu kandidaat Alexander Van der Bellen.
Eakas ema: mind peetakse küll mõnikord oma lapse vanaemaks, kuid sellegipoolest ei kahetse ma midagi  (114)
23.mai 2016 14:00
Naistekaga võttis ühendust kolme lapse ema, kes sünnitas oma viimase lapse 43aastasena ega arva, et see oleks liiga kõrge vanus lapse sünnitamiseks. Tema arust polegi üldse teiste asi öelda, millal keegi peaks või ei peaks oma lapsed saama.
Ka suvel tuleb end viiruste eest kaitsta ja tihti käsi pesta
23.mai 2016 08:49
Et suvel on meie õhk viirustest tunduvalt puhtam kui sügisel või talvel, haigestutakse suvel tunduvalt vähem. Ülemiste hingamisteede viirushaigustega satutakse perearsti juurde umbes kümme korda harvemini kui sügistalvisel ajal.
Siim Kallas: Narva võiks rajada lennujaama  (131)
21.mai 2016 14:35
Siim Kallas ütles täna Narvas [eel]arvamusfestivalil Ida-Virumaa arengut puudutaval arutelul, et piirkonna strateegilist tähtsust Eesti jaoks on raske üle hinnata ning et üks võimalus Ida-Virumaa majandust ergutada oleks kaasaegsete transpordi- ja logistikakeskuste arendamine. Kallase sõnul võiks Narva rajada kaubalennujaama.
Kui riigipea saab lapse ehk Eesti presidendipaari beebi-uudis on tähelepanuväärne ka maailmas  (24)
20.mai 2016 23:55
Lõppev nädal rõõmustas meid teatega, et president Toomas Hendrik Ilves ja proua Ieva Ilves saavad lapse. Tegu on maailma mastaabiski tähelepanuväärse uudisega, sest ametisolevate riigipeade pered ei saa lisa just liiga sageli.
Loe, millised vangerdused toimusid riigifirmade nõukogudes  (8)
20.mai 2016 15:29
Täna nimetas majandus- ja taristuminister viie riigi äriühingusse ning ühte sihtasutusse uued nõukogu liikmed.
KASUTA KOHE: Iluvõtted, mis muudavad sind 10 aastat nooremaks
20.mai 2016 12:44
Kui mõned asjad lähevad vanusega vaid paremaks (vein, juust, George Clooney), siis päris kõige kohta see ei kehti. Ükskõik, mis meie vanus on, soovime ju siiski, et nahk oleks võimalikult sile ja juuksed läikivad – kuulsuste meigikunstnik Fiona Stiles (tema klientide hulka kuuluvad nii Jessica Alba kui Madonna) ja juuksevärvispetsialist Denis de Souza (tema klientide hulka kuuluvad näiteks Kate Mara ja Mila Kunis) avaldasid Byrdie.com-ile nippe, kuidas noorem välja näha.
Piinlik häda allpool naba  (9)
19.mai 2016 00:10
Bakteriaalse vaginoosi korral häirib kõige sagedamini haigusega kaasnev alaväärsustunne.
Piirivalvekordonist kasvas välja teemapark  (1)
19.mai 2016 00:00
Valgas pole piirivalvureid enam ammu, kuid staabi aiaäär on sõjamasinaid täis ning peahoone seinale on suurte trükitähtedega maalitud “Muuseum”.
VIDEO: Alutaguse rattamaratonil stardib maailmameister  (1)
18.mai 2016 15:50
Valitsev Euroopa meister rattaorienteerumise sprindis ja kaks aastat tagasi võistkondlikus teatesõidus maailmameistri tiitliga kroonitud Lauri Malsroos võtab maratonihuntidelt mõõtu 2. Alutaguse rattamaratonil. Võistlus toimub 21. mail Pannjärvel ning lähe 46 km distantsile antakse täpselt keskpäeval.
Jutt ühest julgest poisist, kes kõikide okupatsioonide ajal arreteerijate käest minema putkas  (1)
18.mai 2016 12:30
Mõned Kõo kandi vanemad inimesed ehk veel mäletavad August Kalvikut ehk Posti-Kustit ja tema tütart Ellenit. Nemad elasid viimati taga Pärinssaare saunas. Kusti oli siis Unakvere karjalaudas öövahiks ja kui mu mälu ei peta, siis ka Ellen pidas pärast isa surma seda ametit.
Maanteeamet selgitab: eelkooliealine laps sõltub liikluses täielikult täiskasvanu suunamisest, õpetusest ja järelevalvest
18.mai 2016 12:29
Viimaste raskete, väikelastega juhtunud õnnetuste valguses tunneb Maanteeamet kaasa hukkunud laste vanematele ja lähedastele. Menetlus lõppedes saab Maanteeamet koostöös politseiga analüüsida - mis juhtus?, miks juhtus? ja järelduste põhjal kavandada ja täiendada meie ennetustegevusi. Seniks aga püüab Maanteeamet vanematele südame peale panna, et nemad ja õpetajad on inimesed, kes last liikluses suunavad. Siin on mõned näpunäited, kuidas lapsele liiklust tutvustada ja ohte selgitada.
Tegelik põhjus, miks vanemad inimesed öösel hästi ei maga  (1)
17.mai 2016 13:28
Mida vanemaks me saame, seda vähem tunde magame. Justkui käiks see vananemisega käsikäes. Kuid tegelikult on olemas teaduslik põhjus, miks vanemad inimesed varem ärkavad.
Tasuta suurkonverents MELT viib kokku ettevõtjad ja looviiskud
16.mai 2016 11:20
Ettevõtjaid ja loovisikuid vastandavaid stereotüüpe kohtab palju. “Ärimehed on ainult kasumi peal väljas ja ei taha disaini peale kulutada!” “Disainer kujundas meile toote, mis on küll ilus, aga väga ebamugav kasutada!” Kas kõlab tuttavalt? Vahel võib nendes ütlemistes olla ka terake tõtt, aga kahtlemata on just loovisikute panus see, mis annab toodetele/teenustele tõelise lisaväärtuse ja muudab nad eristuvateks, ning ettevõtja jaoks kasumlikeks.
Soosaar: tööealiste inimeste arvu kahanemine pidurdus tänu välisrändele  (36)
15.mai 2016 16:10
Hooajalisi tegureid arvestades oli hõive suurem kui eelmise aasta viimases kvartalis. Tööjõu tootlikkus 2015. aastal kahanes, kuid on taas kasvule pöördunud.
Mida tähendab väikese lapse jaoks lahusolek vanemast?
13.mai 2016 10:47
Mõni noor ema ei julge dushi alla ka minna kartes, et äkki selle 10 minuti jooksul lapsel on ema vaja ja siis ta saab trauma, kui ema kohe ei tule. Tegelikult pole olukord sugugi nii hull.
Lugeja: Isegi lillede vahele on suudetud vahuveini pudelid susata!  (12)
12.mai 2016 15:38
Delfi Rahva hääle lugeja kirjutab sellest, kuidas viimased külastused meie jaekaubakettides on teda tõsiselt meeleheitele ajanud. Vähe sellest, et erinevate kampaaniate raames on ülisoodsad sokid ja mähkmed alusteviisi teel ees, ei saa mitte üheski poe otsas alkoholi silmamata liikuda.
Käed ja käärid tööta ei jäta: 56 aastat juuksuriametit pidanud Aino Lembergi mälestused
12.mai 2016 11:03
Tegin aastate eest intervjuu Märjamaa juuksuritega. sealt jäi meelde mõte, et käed ja käärid tööta ei jäta. Täna on selle lause ütleja Aino Lemberg 56 aastat juuksurina töötanud. Ja töötab praegugi. See tähendab, et tema on Märjamaa kõige staažikam juuksur. Rivis on ka tema kunagine õpilane Elle Sirel, kellel selle aasta algul täitus 50 tööaastat.
Karolin Kuusik: 5 stiiliviga, mida võiksid vältida kõik kooli lõpetavad neiud
12.mai 2016 10:14
Koolilõpuhooaeg on algamas ning paljud neiud teevad selleks juba eksamite kõrval hoogsalt ettevalmistusi lõpuaktuseks. Kristiine Keskus korraldab veel selle nädala lõpuni kestva koolilõpukonkursi „Sinu Moodi Koolilõpp“ , mis annab keskkoolinoortele võimaluse lüüa kaasa moemaailmas, luues ise koolilõpu look-book i. Konkursi žürii tööd juhtiv stilist Karolin Kuusik tõi välja viis viga, mida kõik kooli lõpetavad neiud iga hinna eest vältima peaksid.
Karolin Kuusik: 5 viga, mida kooli lõpetavad neiud vältima peaksid  (8)
11.mai 2016 15:21
Koolilõpuhooaeg on algamas ning paljud neiud teevad selleks juba eksamite kõrval hoogsalt ettevalmistusi lõpuaktuseks. Kristiine Keskus korraldab veel selle nädala lõpuni kestva koolilõpukonkursi „Sinu Moodi Koolilõpp“, mis annab keskkoolinoortele võimaluse lüüa kaasa moemaailmas, luues ise koolilõpu look-booki . Konkursi žürii tööd juhtiv stilist Karolin Kuusik tõi välja viis viga, mida kõik kooli lõpetavad neiud iga hinna eest vältima peaksid.
Logopeed annab nõu: lapse kõne areng esimesest kuuenda eluaastani
11.mai 2016 07:32
Missuguseid sõnu ja väljendeid võiks sinu laps erinevas eas osata, mis kõne arengut soodustab ja kuidas saaksid oma lapse arengut toetada? Põhjalikke soovitusi jagab lasteaia logopeed .
Dimitri Klenski: „Miks ma pean riiki armastama?!“  (4)
11.mai 2016 01:11
Venemeelseks provokaatoriks nimetatud Dimitri Klenski (70) on küll sünnijärgne Eesti kodanik, kuid soovib, et tema lapselastest kasvaksid venelased.
Eesti kavatseb sulgeda neli saatkonda ja ühe peakonsulaadi  (44)
11.mai 2016 00:10
Sulgemine ähvardab saatkondi Tšehhis, Brasiilias, Portugalis ja Kasahstanis ning peakonsulaati Hiinas Shanghais. Vastaste hinnangul pole aeg saatkondade sulgemiseks sobiv, sest rahvusvaheline olukord on ärev, peale selle saab Eestist peagi EL-i eesistujariik. Pooldajate arvates tuleb välisesinduste ressursse suunata olulisemate riikide saatkondade tugevdamisse.