EAS

VASTULAUSE: Eesti Vegan Selts: Toiduliidu piimakampaania eksitab tarbijat  (46)
26.august 2016 10:15
Eesti Toiduainetööstuse Liit on algatanud uue lehmapiima joomist propageeriva kampaania, mille keskmes on värviline lehmaskulptuur. Eesti Vegan Selts peab rõõmsa lehma võrdpilti kohatuks ning piima tervislikkusele rõhumist eksitavaks.
LOE KATKENDIT noorteraamatust "Varga pakt": Verepulm röövis tüdrukult kõik ning teda ajab taga minevikust pärit jube, sünge, iidne olevus
24.august 2016 12:31
Kunagi oli ta Adrienne Satti, Davilloni orvuke. Tal õnnestus viletsusest välja murda ja linna aristokraatia hulka tõusta, otsekui muistses tuhkatriinuloos. Elu oli ilus kuni ühe õudse ööni, mil inimeste ja teiste jõudude korraldatud metsik verepulm temalt kõik röövis. Nüüd on ta Vastupäeva, varas, kes lõikab endale Davilloni allilmas teed vaheda mõõga, veel vahedama taibu ja müstilise võõramaa jumala Olguni abiga, kel pole teisi kummardajaid peale Vastupäeva. Elu pole just suurem asi, eriti võrreldes vanade aegadega, ent vähemalt on see tema enda oma. Aga nüüd tõstavad paljud taas tema vastu kätt, valmis lõhkuma kõik, mida ta on üles ehitanud. Linnavalve tahab teda vangi panna. Tsunftikaaslane tahab teda tappa. Ja tüdruku minevikust pärit jube, sünge, iidne olevus ajab teda taga. Vastupäeva ja Olgun otsivad vastuseid ja nõuavad õigust – kui just need, kes teda aastate eest hävitada üritasid, ette ei jõua ja oma tööd lõpule ei vii.
Eesti naiste ühendused: käes on aeg kui Eesti Vabariik saab endale naispresidendi  (40)
23.august 2016 11:33
Eesti naiste ühendused avaldasid presidendivalimistega seoses pöördumise, milles toetasid Marina Kaljuranda ja Mailis Repsi.
Miks unustati Suur Vaikija?  (127)
22.august 2016 06:53
Kui võrrelda taasiseseisvumise veerandsajanda juubeli tähistamist sajandi alguse omadega, mil päeva hüüti rahva seas edgaripäevaks ja mitu valitsust järgemööda ei teinud seda tähtpäeva märkamagi, siis seekordne kiidulaul lausa üllatab. Lehed on huvitavaid mälestusi ja võrdlusi täis, portaalid jagavad murrangulistest sündmustest osavõtnute arvamusi. Rahvusringhääling tegi ülekande „20. augusti klubi“ istungist Toompeal ja pakkus isegi endistele peaministritele eetriaega. Tallinna TV tõi ekraanile uue täispika telefilmi „Alguses oli sõna.“
ARVUSTUS: Üllatavalt elulähedane Woody Alleni "Koorekiht"
21.august 2016 13:41
Woody Allen on tänaseks filme teinud juba ei rohkem ega vähem kui 50 aastat. Tõsiseid fopaasid tal ette tulnud pole, kuid ka hitte ei jagu üleliia – Alleni firmamärk ongi stabiilne kvaliteet, mille ta pea alati tagab, aga millest harva midagi paremat pakkuda suudab.
DELFI VIDEO: Soliidses eas trikimees demonstreerib olümpiafinaali eel, mis ta jalgpalliga teha oskab  (1)
20.august 2016 20:48
Rio de Janeiro olümpiamängudel on kätte jõudnud jalgpallifinaali aeg.
Spetsialistid annavad nõu: kuidas innustada last igapäevaselt aktiivselt liikuma?
19.august 2016 14:00
Lapsed armastavad liikuda — joosta, mängida, tantsida, hüpata ja ronida. Neile on sündides kaasa antud loomuomane tahe olla kehaliselt aktiivne. Kuna meie kultuuriruumis on levinud arvamus, et hea laps on see, kes püsib paigal, siis hakkab kahjuks teatud eas soov aktiivselt liikuda vaikselt raugema — tihtilugu juhtub see just üleminekul lasteaiast kooli.
Maire Forsel: Mina usun, et loovus päästab maaelu, nüüd võiks riik ka seda uskuma hakata  (1)
19.august 2016 10:30
Maal elamine ei peaks olema nišivärk ja maainimestest ei peaks saama ajast maha jäänud pärismaalased. Meil on kõik võimalused maaelu elavdamiseks olemas, osakem neid vaid mõistlikult kasutada. Mina usun, et loovus päästab maaelu, nüüd võiks riik ka seda uskuma hakata.
EDETABEL: 21 tähtsaimat hetke taasiseseisvunud Eesti elus
18.august 2016 15:05
TÄHTSÜNDMUSED: Eesti Ekspressi toimetus esitleb taasiseseisvumise ajal Eesti poliitikat, majandust ja kultuuri enim mõjutanud sündmusi ja nähtusi. Need valis välja külalispeatoimetaja Allar Jõks.
Kõike maitsvat ei tasu siiski suhu ajada  (1)
18.august 2016 00:00
Hea enesetunde ja tervise jaoks on väga oluline jälgida, mida, kui palju ja ka kuidas me sööme.
Skulptor Mare Mikoff: „Mida jutukam mees, seda kergem teha!“
17.august 2016 00:30
Kolm presidenti ja kaks Hämarikku. Kultuuriheerosed ja „Maanaised“. Kips, pronks ja alumiinium. Skulptor Mare Mikoff saab sel laupäeval, 20. augustil 75aastaseks ja ei näita väsimise märke. Mikoffil käis külas Kadri Karro.
Virtuaalreaalse Eesti hanketingimused soosivad välisfirmasid  (21)
17.august 2016 00:10
Kuigi hange on rahvusvaheline, arvavad paljud, et lahendus peaks olema toodetud Eestis.
Tallinna virtuaalse reaalsuse projekt valmib juba detsembriks  (11)
16.august 2016 15:52
Kui EAS on alles planeerimas Eesti tutvustamiseks suurejoonelist virtuaalse reaalsuse projekti, siis Tallinn on juba tellinud linna tutvustamiseks ligi 10 000 euro eest 2-minutise klipi, mis peaks valmis saama vahetult enne jõulupühi.
FOTOD: Madonna 58! Tosin fotot kunagisest sekspommist, mis tõestavad, et ta ei kavatsegi väärikalt vananeda  (2)
16.august 2016 10:21
Superstaar Madonna tähistab 16. augustil enda 58. sünnipäeva, mistõttu on paslik meenutada, et naine ei ilmuta peale kortsuva silmnäo ühtki teist vananemise märki.
Meeter iga aasta eest! Kuubal rulliti Fidel Castro juubeliks valmis jalgpalliplatsi pikkune sigar  (6)
15.august 2016 19:25
Sigar rulliti pensionipõlve pidava El Comandante auks valmis reedel ning sellega purustas sigarikompanii eelmise rekordi, mis oli samuti nende enda püstitatud.
EAS viib välismaalased virtuaalselt Viru rappa  (8)
15.august 2016 17:16
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus plaanib virtuaalreaalsuse prillide abil välismaalastele Eesti e-teenuseid tutvustama ja Eestit turismisihtkohana reklaamima hakata.
Neiu küsib: mida teha, kui arvatakse, et käin kellegagi läbi, kuid tegelikult ei käi?  (1)
15.august 2016 10:58
Neiu küsib: Mida teha, kui arvatakse, et käin kellegagi, kuid tegelikult ei käi (oled temaga vaid sõber)?
Kui presidendimajaka nilbe kutsung viib karile  (439)
15.august 2016 00:10
Jõksi lause võtab kokku kõik, mis Eesti naisi tagasi hoiab.
Põhjalik analüüs: miks laps ei leia sõpru ja kuidas teda aidata?  (5)
13.august 2016 22:30
Kuhu iganes Martin ka ei läheks, lõpeb kõik ühtemoodi — solvumise ja pisaratega. Koolis tal sõpru ei ole, kõik lapsed on koondunud gruppidesse, tema aga on üksi. Kõikvõimalikes ringides, kuhu vanemad on teda üritanud panna, kaebavad pedagoogid: poiss ei oska suhelda, narrib teisi ja kakleb. On tekkinud mingisugune kinnine ring…
VANAD KAADRID: Berliini olümpiamängude medalitesaju tähistamine 1936. aastal Kadriorus
13.august 2016 15:31
1936. aastal toimusid Berliini olümpiamängud ning meie oma Kristjan Palusalu tõi sealt koju lausa kaks kuldmedalit - kreeka-rooma maadluse ja vabamaadluse eest raskekaalus. Tegemist oli esimese korraga Eesti ajaloos, kui koju toodi kaks kuldmedalit ühe sportlase poolt ning Kristjan Palusalust saigi tänu sellele rahvuskangelane.
Vaata endasse: mida sinu hirmud sulle öelda tahavad?  (2)
11.august 2016 22:00
Hirmutunnet kogetakse enamasti millegi eriti jubedana, sest ei tunta hirmu tagamaid. Enamasti peetakse hirmu enda vaenlaseks, nõrkuseks ja justkui karistuseks, vastandjõuks, mis ei lase soovitud moel tegutseda. Kuid mis oleks, kui hirm on hoopis inimese hea sõber, sisemine nõuandja. Ja see pärineb energeetika sügavustest ja on lihtsalt sõnum, info, mis on sinu sisemiste aspektide poolt sulle saadetud.
Raio Piiroja pääses orienteerumise veteranide MMil A-finaali  (1)
11.august 2016 15:22
Eile ja täna joosti Kõrvemaa metsades orienteerumise veteranide MMi kvalifikatsioone. A-finaali jõudis teiste seas ka endine jalgpallikoondise kapten Raio Piiroja.
Milline on Eesti lapsevanema olukord tööturul?  (1)
11.august 2016 11:11
Eestis on aastas tööturult eemal umbes 6000 vanemat, kelle peres kasvab alla 8-aastaseid lapsi. Neist 91% on naised, mis tähendab, et suuremat osa hoolduskoormusest kannavad just nemad.
OLÜMPIAPÄEVA KOKKUVÕTE: Edasilükatud sõudmisfinaal, põnevad korvpallietendused ning parimas eas ja parajalt paks Etioopia ujuja
11.august 2016 09:35
Rio olümpiamängude viienda võistluspäeva võtmesõnaks võime meie siin Maarjamaal nimetada kannatlikkuse, sest meeste paarisaerulise neljapaadi finaali me eile ei näinudki.
Sobiv toidusedel hoiab haigused eemal
11.august 2016 00:00
Kes on läbi teinud ülemineku lihatoidult taimetoidule, võib varsti märgata muutust oma iseloomus. Kui toitume valesti, on keha ja meelte tundlikkuse areng piiratud.
Müüt ja tõde kopsupõletikust: kes kuuluvad riskirühma, kas on võimalik sellest hoiduda ja kuidas ravida?  (3)
10.august 2016 23:00
KODUTOHTER: Kopsupõletik aetakse sageli segi tavalise külmetushaigusega. Kui inimene ravib end kodus ja viie päeva pärast paranemise märke näha ei ole, tuleks pöörduda arsti poole. Väikesed lapsed, vanurid ja kroonilised haiged on kopsupõletikku haigestujate riskirühm.
10 ideed, mis aitavad sul teada saada, mida tegelikult oma eluga tahad peale hakata
10.august 2016 10:51
Selleks, et avastada enda tõeline kutsumus (või värskendada olemasolevat), on vaja rohkelt kogemusi erinevates valdkodades, et tunnetada, mis on Sinuga kooskõlas ja selget eneseteadlikkust, et tunda hästi enda väärtusi ja vajadusi.
EAS nõuab trikimehelt 166 000 eurot toetust tagasi  (78)
10.august 2016 10:10
EASi juht Hanno Tomberg selgitas Äripäevale , et sihtasutuselt 166 000 euro suuruse toetuse saanud trikimees Jürgen Veber peab raha tagasi maksma.
Kesk-Eesti sitast saia tegemise edulugu lõppes krahhiga  (78)
10.august 2016 01:34
Riik nuumas innovaatilist jäätmekäitlusfirmat Rexest Grupp eurotoetustega, kuid sõitis temast siis teerulliga üle. Kiitust pälvinud ettevõtjad tembeldati alusetult rikastunud kelmideks.