Põhja ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokuröri Lauri Jõgi sõnul taotles prokuratuur pühapäeval kohtult tapmises kahtlustatava vahistamist, sest prokuratuuri hinnangul võib mees vabaduses uusi kuritegusid toime panna. Vahistamisega on võimalik neid ära hoida ning taastada kogukonna turvatunne.

Harju Maakohus leidis, et kuriteokahtlus on põhjendatud ning võttis mehe prokuratuuri hinnanguga nõustudes kuni kaheks kuuks vahi alla.

Politsei pidas ööl vastu laupäeva Harju maakonnas Ämari alevikus kinni 57-aastase mehe, keda kahtlustatakse 45-aastase mehe tapmises.

Häirekeskus sai teate, et Ämari alevikus asuvas kortermajas on löödud meest noaga. Kohale saabunud meedikutel ei õnnestunud ohvri elu päästa ning ta suri sündmuskohal.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Urmas Tuisk ütles, et esialgse info põhjal on alust arvata, et alkoholjoobes 57-aastasel mehel tekkis enda tuttava, 45-aastase mehega konflikt, mille käigus lõi teda noaga.

„Kahjuks näeme sageli, et enamus raskeid vägivaldseid kuritegusid pannakse toime alkoholijoobes, kui ei osata enam konflikte sõnadega lahendada. Politseinikud pidasid kahtlustatava sündmuskohal kinni ning kõik juhtunu täpsemad asjaolud selgitame välja alustatud kriminaalmenetluses,“ sõnas operatiivjuht.

Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb tapmist.