Vilja Kiisler on Delfi ja Eesti Päevalehe ühistoimetuse ajakirjanik, kelle arvamuslugudest tasub esile tuua näiteks loo „Raul Eamets tuleb kohemaid Tartu ülikoolist lahti lasta“ ja „ERR pakkus presidendile rahva isa rolli, Alar Karis ei võtnud seda vastu.

Viimastel aastatel on Vilja Kiislerist saanud Eesti üks omanäolisemaid intervjueerijaid, näiteks „VILJA KÜSIB | Kaja Kallas: mida ma peaksin tegema selleks, et te mind usuksite?

Martin Laine on Delfi Meedia uuriva toimetuse ajakirjanik, kelle 2023. aasta ajakirjanduslikku tegevust iseloomustab jäägitu pühendumine Venemaaga seotud teemade uurimisele.

Aasta alguses avaldas Martin Laine Eesti Ekspressis ulatusliku uurimuse Venemaa salajasest mõjuvõrgustikust, mis maksis kinni poliitikuid mitmes Euroopa riigis. Martin Laine vedas seda projekti rahvusvaheliselt, avaldas artikli ka inglise keeles OCCRPs ning hiljem nimetati see Daphne Caruana Galizia ajakirjandusauhindade finalistide sekka.

Veel tasub välja tuua artiklisarja „Krüpto võim“.

Polina Volkova on Äripäeva ajakirjanik, kelle eelmise aasta tööd iseloomustavad muuhulgas uurivad artiklid, sh eksperimendid, mis tõestasid, kui lihtne on Venemaale kaupa müües mööda hiilida sanktsioonidest või siis müüa Venemaale nn kaheotstarbelisi kaupu, mida võidakse kasutada ka sõja huvides.

Polina Volkova töö tulemused näitavad, kuidas Eestiga seotult jõuavad Venemaale kriitilised relvakomponendid ja droonides tarvilikud kiibid. Tema lugudes on allikad ukrainlased, venelased, kui vaja otsib allikad ka Kasahstanist ja mujalt.

Aasta ajakirjanik 2023 tiitli võitja avalikustatakse 22. veebruaril Tallinnas Uues Laines toimuval Meedialiidu pressipeol.

Žürii tööd juhatas täna Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov. Žüriisse kuulusid Tartu Ülikooli ajakirjandussotsioloogia kaasprofessor Ragne Kõuts-Klemm, Eesti Ekspressi peatoimetaja Merili Nikkolo, Tartu Ülikooli õppejõud Tiit Hennoste, Lääne Elu peatoimetaja Kaire Reiljan, Eesti Päevalehe ja Delfi peatoimetaja Urmo Soonvald, Agenda PR meediasuhete kommunikatsiooniekspert Andres Eilart, Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi, Raplamaa Sõnumite peatoimetaja Tõnis Tõnisson ja Meedialiidu juhataja Väino Koorberg.

Aasta ajakirjaniku auhinda rahastavad Äripäev, Delfi Meedia ja Õhtuleht Kirjastus.