„Alati on need arutlused. Nagu jah. Venelased jõuavad Tallinna kahe päevaga. ... Võib-olla. Aga nad ei saa kogu Eestit kahe päevaga. Nad jõuavad Tallinna ja nende taga me lõikame läbi nende kommunikatsiooniliinid ja varustusliinid ja kõik muu. Nad jõuavad Tallinna kahe päevaga. Aga nad surevad Tallinnas. Ja nad teavad seda. ... Neile antakse tuld igast nurgast, igal sammul,” ütles Ühtegi.

Ühtegi silmis on uus Eesti juba Venemaaga võidelnud.

„Kõik konfliktid Eesti ja Venemaa vahel on olnud hübriidkonfliktid – 1924 oli sama, mis 2014.”

Ühtegi usub, et Venemaa heidutamine nõuab iga eestlase osavõttu, mitte ainult sõjaväe. „Halb asi on paanika. Me püüame inimestele seletada: vastupanu sõjaajal algab täna. See algab paindlikkusega. Me peame olema valmis kõigeks ja õpetama inimestele, mida teha, kui midagi juhtub.”

Sõjaliste õppuste stsenaariumid paljastavad selle, mida Pentagoni planeerijad on omaks võtnud kui kindla asja: kui Venemaa tuleb, on küsimus, kuidas võtta Balti riigid tagasi, mitte see, kuidas neid hoida, kirjutab Politico.

„See on alati olnud võitlus südamete ja meelte pärast,” ütles Ühtegi. „Need, kes usuvad, on kõige väärtuslikumad.” Eesti püüab seega luua uut uskujate põlvkonda.

„Ma ei tea, mismoodi on, kui venelased tõesti hakkavad võitlema. Ainult seda, et iga eestlane võitleb," lausus Ühtegi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid