Eesti Noorsootöö Keskuses igapäevast leiba teeniv Kruusimäe rääkis, et kuigi ta on end seni väga pinnapealselt AS RMK tegemistega kursis hoidnud, on tal üks suur ja õilis idee, mida tahab nõukogu liikmena ellu viia.

Samas ei tahtnud ta selle mõtte sisu avalikkusega jagada. "Kui karu kõnnib metsas, siis ei ole mõtet karunahka müütada. Kui mind kinnitatakse nõukogu liikmeks, siis saan hakata seda ideed laiemalt tutvustama ja loodetavasti ka ellu viima," salatses Kruusimägi.

Siiski kinnitas ta, et ajend riigimetsa puudutavaks ideeks andis talle üks mullu aprillis toimunud sündmus. Kuna ka seda ei soovinud Kruusimäe konkreetselt nimetada, siis esialgu ongi hämar, millise suure ja väidetavasti eesti rahvale kasuliku ideega Partsu soosik lagedale tuleb.

"Olen seda mõtet umbes aasta jagu erinevate ministeeriumi nõunikke juures lobistanud. Viimaks öeldigi, et kui sa nii kõva mees oled, tee ära," annab Kruusimäe mõista, mispärast võis majandusminister Parts ka Tallinna volikokku kuuluva erakonnakaaslase AS RMK nõukogu kandidaadiks seada.

Vikipeedia kirjeldab Kruusimäe senist elukäiku järgnevalt. Vennaskonna koosseisus on ta mänginud basskitarri bändi algusaegadel.

26. veebruaril 1994 oli ta Tallinna Linnahallis toimunud Eurolaulu kohalikest ekspertidest koostatud žürii liige.

Ta on ansambli Kulo laulja, jalgpallifänne ühendava Jalgpallihaigla juht ja Isamaa ja Res Publica Liidu liige.

2010. aasta novembrist on valitud erakonna Rahvuslaste ühenduse esimeheks.

Sama aasta sügishooajal osales ta telesaates "Tantsud tähtedega".

Kruusimäe kandideeris 2011. aasta Riigikogu valimistel ning kogus 1188 häält.

2012. aasta sügisel süüdistati Tarmo Kruusimäed seotuses kohalike paremäärmuslastega

Riigikogu poolt on nõukogu liikme kandidaadid senised liikmed Liisa-Ly Pakosta ja Jaanus Tamkivi, kes on nõukogus oma volituste lõpuni riigikogu liikmena. Rahandusministeeriumi poolt jätkab nõukogus samuti senine liige Ivar Sikk.

Praegu kuuluvad RMK nõukogu koosseisu keskkonnaministeeriumi peatselt ametist lahkuv kantsler Rita Annus, keskonnaministeeriumi asekantsler Andres Talijärv, riigikogu liikmed Jaanus Tamkivi, Liisa-Ly Pakosta ja Tõnis Kõiv, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajana Andrus Saare, rahandusministeeriumi asekantsler Ivar Sikk ja nõukogu esimehena Mati Polli.

Metsaseaduse kohaselt määrab RMK üheksaliikmelisse nõukogusse keskkonnaministeerium viis liiget, riigikogu kaks liiget, rahandusministeerium ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kumbki ühe liikme.

RMK uus nõukogu koosseis peaks paika saama ülejärgmisel nädalal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid