Vene kaitseministeeriumi hämmastab jutt õppuste Zapad 100 000 osavõtjast: laest võetud numbrid

 (37)

Vene kaitseministeeriumi hämmastab jutt õppuste Zapad 100 000 osavõtjast: laest võetud numbrid
Foto: AP

Venemaa lääne sõjaväeringkonna ülema Andrei Kartapolovi sõnul vastab õppustel Zapad-2017 osalevate sõjatehnika ja sõjaväelaste arv 2011. aasta Viini dokumendi nõuetele. Venemaa kaitseministeeriumis ollakse hämmastunud väidete üle, et õppustest võtab osa 100 000 sõjaväelast, teatab TASS.

„Me oleme hämmastunud SLV sõjalise ametkonna juhi avalduste üle, milles opereeriti avalikult laest võetud numbritega väidetavalt sadade tuhandete Vene sõjaväelase kohta, kes on kaasatud õppustele ja kelles peitub sellega seoses oht Euroopale. Saksa pool sai õigeaegselt ja tal on kogu ammendav informatsioon kavatsuste, kaitsva iseloomu ja Vene vägede reaalse arvukuse kohta,“ teatas Venemaa kaitseministeeriumi ametlik esindaja Igor Konašenkov, viidates Saksamaa kaitseministri Ursula von der Leyeni öeldule.

Kartapolov tuletas meelde, et õppuste 100 000 osavõtjast on räägitud varem ka Eesti ja Soome kaitseministeeriumides, „kuid alati ilma igasuguste tõenditeta“.

Seotud lood:

„Lihtsalt praegu käib Vene Föderatsiooni relvajõududes täie hooga suvine õppuste periood. Loomulikult on kõik väekoondised ja -osad polügoonidel ja teevad harjutusi, viivad läbi pataljoni- ja rooduõppusi,“ ütles kindralpolkovnik Kartapolov.

Kartapolov lisas, et õppused Zapad-2017, nagu ka kõik varasemad, on avatud nii rahvusvahelistele vaatlejatele kui ka ajakirjanikele.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare