Vaata, kus Eestis toimub kõige rohkem liiklusõnnetusi

 (23)

Vaata, kus Eestis toimub kõige rohkem liiklusõnnetusi
Foto on illustratiivneFoto: Veiko Vares

Täna avalikustati kaardirakendus, mille abil saab näha, kus ja kui palju liiklusõnnetusi toimub. Rakenduse aluseks olevaid õnnetuste toimumiskohtade andmeid koguvad kõik Eesti liikluskindluse andjad, süsteem on ainulaadne kogu maailmas.

Juba 2008. aastast koguvad Eesti liikluskindlustajad liiklusõnnetuste toimumiskohtade infot, tuginedes geograafiliste koordinaatidele. Nüüdsest on andmed kaardirakenduse kujul kõigile huvilistele kättesaadav. Vaata Eesti liikluskindlustuse fondi saadetud kaardirakendust siit

Kaardirakendus näitab ära liiklusohtlikud paigad ning selle, millised õnnetused seal toimuvad. Liiklusohutusega tegelevatele ametkondadele on õnnetuste asukohaandmed kättesaadavad olnud juba mõnda aega ning praeguseks on infot kasutatud nii teede projekteerimise, liiklusjärelevalve kui ka muude liiklusohutusega seotud tegevuste tarbeks.

Kaardirakenduses kuvatavad asukohaandmed pärinevad liikluskindlustuse registrist ning tegemist on maailmas ainsa omalaadse toimiva süsteemiga. Kui inimvigastatutega liiklusõnnetuste toimumiskohti kaardistatakse paljudes riikides üsna täpselt, siis Eesti on ainus riik, kus sellist infot ka varakahjuga liiklusõnnetuste kohta süsteemselt ja üleriigiliselt kogutakse.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare