Vaata, kus Eestis toimub kõige rohkem liiklusõnnetusi

 (25)
www.DELFI.ee
                     
Vaata, kus Eestis toimub kõige rohkem liiklusõnnetusi
Foto on illustratiivne
Foto: Veiko Vares

Täna avalikustati kaardirakendus, mille abil saab näha, kus ja kui palju liiklusõnnetusi toimub. Rakenduse aluseks olevaid õnnetuste toimumiskohtade andmeid koguvad kõik Eesti liikluskindluse andjad, süsteem on ainulaadne kogu maailmas.

Juba 2008. aastast koguvad Eesti liikluskindlustajad liiklusõnnetuste toimumiskohtade infot, tuginedes geograafiliste koordinaatidele. Nüüdsest on andmed kaardirakenduse kujul kõigile huvilistele kättesaadav. Vaata Eesti liikluskindlustuse fondi saadetud kaardirakendust siit

Kaardirakendus näitab ära liiklusohtlikud paigad ning selle, millised õnnetused seal toimuvad. Liiklusohutusega tegelevatele ametkondadele on õnnetuste asukohaandmed kättesaadavad olnud juba mõnda aega ning praeguseks on infot kasutatud nii teede projekteerimise, liiklusjärelevalve kui ka muude liiklusohutusega seotud tegevuste tarbeks.

Kaardirakenduses kuvatavad asukohaandmed pärinevad liikluskindlustuse registrist ning tegemist on maailmas ainsa omalaadse toimiva süsteemiga. Kui inimvigastatutega liiklusõnnetuste toimumiskohti kaardistatakse paljudes riikides üsna täpselt, siis Eesti on ainus riik, kus sellist infot ka varakahjuga liiklusõnnetuste kohta süsteemselt ja üleriigiliselt kogutakse.


Vaata märksõnade teemalehti või lisa/eemalda neid MyDelfi huvidest + ja - abil.

Mis teemad Sind huvitavad?

  • -  jälgi
  • -  ära jälgi
Lase MyDelfil ehitada Sinu personaalne uudisleht!

Logi sisse Facebook'iga

Alusta MyDelfi kasutamist
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare
 
PILDIMÄNG! Saada meile oma “tagasi kooli” pilt ja võida Lenovo tahvelarvuti! koolialgus  3 min
Kõik on uus septembrikuus! Suvega tuleb hüvasti jätta, sest sügis on tasakesi ligi hiilinud ja aeg on sammud kooli poole seada.
VIDEOD JA FOTOD: Teetööd Tartu moodi? Ohutuspiirded puuduvad, kopp risti ülekäigurajal ees, inimesed kõnnivad autodele ette Parandustööd Tartus  9 min
Täna kella 12.30 ajal võis Tartu kesklinnas näha kentsakat vaatepilti. Tasku kaubanduskeskuse juures toimusid teetööd, mis jäid tähelepanelikule kodanikule silma seetõttu, et ehitusetöö piirkonnas puudus ohutusala ning kuna üks traktoritest takistas ülekäigurajal liiklemist, kõndisid inimesed suvalises kohas üle sõidutee. Tartu linnavalitsuse teatel polnud ehitustööde tegijad liikluskorraldust linnaametnikega kooskõlastanud.
Neljal tuhandel dokumendil tuleb uuendada eesti.ee meiliaadressi ID KAART  39 min
AS Sertifitseerimiskeskus avastas ja parandas vea oma tarkvaras, mille tõttu genereeriti juunis ja juulis isikut tõendavatele dokumentidele korduvaid eesti.ee e-postiaadresse. Korduvad e-postiaadressid ei takista dokumendi elektroonset kasutamist ega digitaalset allkirjastamist ning ei mõjuta dokumendi turvalisust. E-posti aadressi parandamiseks peavad inimesed tulema PPA teenindusse.
Palo kaalub poliitikast lahkumist (14) Palo kaalub poliitikast lahkumist  40 min
Ettevõtlusminister Urve Palo kaalub koos ametist lahkumisega ka poliitikast lahkumist. Uue ministri ametisseastumiseni jääb ta aga seni veel ettevõtlusministri ülesandeid täitma.
Kuidas Lumani ja Aaviksoo kujundatud TTÜ seadus andis Lumani seltskonnale võimu Aaviksoo rektoriks validaLoe, kuidas poliitikud, haridustegelased ja ärimehed omavahel tihedalt seotud on (41) Presidendi kärajad 2015  1 h
2001. aastast kuni tänavu juulini TTÜ kuratooriumis tegutsenud ehitusärimees Toomas Luman kasvatas ülikooli kuratooriumi võimu ja ehitas samal ajal ülikoolile mitu hoonet.
Tallinna NATO staabielement sai rahvusvahelise sõjalise peakorteri staatuse (9) NATO staabielemendi (NFIU) inauguratsioonitseremoonia  1 h
Tallinnas paiknev NATO staabielement sai rahvusvahelise sõjalise peakorteri staatuse. Alates tänasest on kuues liitlasriigis paiknevad NATO staabielemendid rahvusvahelise sõjalise peakorteri staatuses.
FOTOD JA VIDEO: Ainult mõned haigutavad suukesed! Nii võeti 1. september vastu Saue gümnaasiumis FOTOD JA VIDEO: Ainult mõned haigutavad suukesed! Nii võeti 1. september vastu Saue gümnaasiumis  2 h
Kooliaasta sai pidulikult vastu võetud ka Saue gümnaasiumis ning Delfi videosilma ette jäi ka mõni haigutav lapsesuu, sest suvepuhkuselt kooli üleminek ajabki ju une peale! Vaata neid vormides koolijütsikesi videost ning ka galeriist!
FOTOD ja VIDEO: Need olid viimased piletid Saksamaale! Süürlased said rongile, teised mitte (29) Viimased rongid Saksamaale  2 h
Eile samal ajal olin ma veel Ungaris, Keleti raudteejaamas. Tunnelis, kus üle tuhande sisserändaja "oma rongi" ootas, oli osade näole võrreldes eelmise õhtuga tekkinud rõõmus elevus. Saksamaa oli teada andnud, et võtab vastu süürlased. Üle tuhande inimese, kes raudteejaamas oma piletit ootasid, jagunesid seega kaheks: nendeks, kel oli põhjust päriselt ka käes hoida piletit igatsetud Saksamaale ja nendeks, kel polnud.
Õpetajad, õpilased ja minister kirjutasid Türil alla koolirahu lepingule (2) 1. september Saue Gümnaasiumis  3 h
Õpilased, õpetajad, haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi ja teised heast ja turvalisest kooliteest hoolijad kirjutasid täna keskpäeval Türi lauluväljakul alla koolirahu lepingule. Koolirahu kuulutati välja juba 16. korda.

Loetumad artiklid

Minister Urve Palo teatas tagasiastumisest  (262)
Ettevõtlusminister Urve Palo teatas pärast sotside koalitsioonis jätkamise otsust, et ta astub tagasi. Tema asemele läheb valitsusse erakonna juht Jevgeni Ossinovski , kuid pole veel kindel, kas samale ametikohale.
BLOGI, FOTOD ja VIDEOD: Valitsuskriisi ei tule! Sotsid otsustasid häältega 35-25 Reformierakonna ja IRLiga koalitsiooni jääda  (421) BLOGI, FOTOD ja VIDEOD: Valitsuskriisi ei tule! Sotsid otsustasid häältega 35-25 Reformierakonna ja IRLiga koalitsiooni jääda
Täna toimunud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu andis pärast põhjalikku arutelu saavutatud kokkuleppele oma heakskiidu ning otsustas, et sotsiaaldemokraadid jätkavad praeguses koalitsioonis.
Raske liiklusõnnetuse põhjustanud tagaotsitav jalutas mitu kuud rahulikult ringi, sest politsei infovahetus oli puudulik  (43)
„Vabandust, vabandust, ma ei tahtnud, sellel autol pole ju pidureid!” ütleb Janeikko Perijainen maas lebavale valudes naisele. Süüdlane põgeneb ja politsei ei taba teda mitme kuu jooksul. Samal ajal uhkustab pika karistusregistriga Perijainen Facebookis, kuidas ta on pääsenud.
DELFI UNGARIS: Sürreaalsed fotod põgenikelaagriks muutunud Budapesti rongijaamast, milles "ootavad oma rongi" tuhanded migrandid  (277) DELFI UNGARIS: Sürreaalsed fotod põgenikelaagriks muutunud Budapesti rongijaamast, milles
Pilt Ungari pealinna Budapesti Keleti rongijaamas on niivõrd ehmatav, et ka kohalikud vaatavad autoakendest möödasõites imestunult välja, suu lahti. Juba rongijaama ees on siin-seal üles pandud telgid. Kuid tegelik elu on sisse seatud maa all, kus tunnelid on hõivanud sajad, kui mitte tuhanded sisserändajad. Pilt on esmalt niivõrd jahmatav, et paneb küsima, kuidas on see ühes Euroopa pealinnas üldse võimalik. Seisatan ka ise enne tunnelisse minekut ja lihtsalt vaatan. Ma ei tea kust alustada.
FOTOD ja VIDEO: Lasnamäe päevadel kiideti Edgar Savisaart ja müüdi Vene Föderatsiooni lippe  (356)
Eile toimusid Lasnamäe päevad, rahvarohke ja meelelahutuslik üritus Lasnamäe rahvale. Sissejuhatuseks peetud kõnes tuletas endine linnaosavanem Olga Ivanova meelde, et seda üritust poleks Edgar Savisaareta ja ehkki ta ei saa ise osaleda, ta mõtleb ikka Lasnamäe rahva peale.
Setude juustuäri pürgib maailma kõige maiamale söögiturule (24) Vilve Niilo ütleb, et see umbes 100 eurot maksev kitsejuustukera läheb poodi alles jõulude paiku. Siis ostetakse kallimat sorti toidukraam alati ära.  16 h
Nopri talu, kus on juustu tehtud juba kuus aastat, soovib oma eriliste juustukeradega eurooplaste söögilauale jõuda.
Järgmine koondamislaine: Fazeri tehases jäävad kümned inimesed tööta (2) Fazer Bakery Baltic’u tegevjuht Eestis Mindaugas Snarskis  4 h
Fazer Bakeries teavitas, et koondab 40 töötajat oma tootmistehases Vantaas. Firma teatas, et töötajate ja töötandjate vahelised läbirääkimised, mis algusfaasis kaasasid 270 töötajat, on nüüd lõpusirgele jõudnud.
Haapsalu ärimees: pagulastele teenuste pakkumine võib tuua tasuvaid töökohti (105) Haapsalu ettevõtja Koit Uus.  8 h
Pagulastele keeleõppe, majutuse ja kohanemisabi pakkumine võib tuua Haapsallu kümneid tasuvaid töökohti, kirjutab Lääne Elu.
Hiina nõrgad tööstusnumbrid kukutasid nafta hinda Hiina nõrgad tööstusnumbrid kukutasid nafta hinda  2 h
Nafta hind kukkus täna 3,8% kuna Hiina hiiglasliku tööstussektori aktiivsus kukkus 3 aasta kiireimas tempos, kirjutab Reuters.
Taavi Rõivas sai endale Stenbocki majja uue majandusnõuniku (11) Martin Lindpere  3 h
Alates sellest nädalast töötab peaministri majandus- ja rahandusnõunikuna Martin Lindpere.
Ekspress Grupp investeerib töövahendusportaali Jobbatical 50 000 eurot (1) Ekspress Grupp investeerib töövahendusportaali Jobbatical 50 000 eurot  3 h
AS Ekspress Grupp sõlmis lepingu 50 000-eurose investeeringu teostamiseks rahvusvahelisse töövahendusportaali Jobbatical.
Kuum suvi ja Venemaa rikkusid Baltika müügitulemuse (6) Baltika moeõhtu  3 h
Baltika augusti müük kukkus aastaga 19% ligi 4 miljonile eurole, teatas ettevõte börsile.
Eesti Pank: palgad tõusid kõige kiiremini kohalike omavalitsuste haldusalas (7) Eesti Pank: palgad tõusid kõige kiiremini kohalike omavalitsuste haldusalas  4 h
Tööandja omaniku liigi järgi tõusid palgad kõige kiiremini kohalike omavalitsuste haldusalas, 8,5%, kommenteeris täna statistikaameti avatud II kvartali palgastatistikat Eesti Panga ökonomist Orsolya Soosaar.