President Kaljulaid Etioopias: Aafrika peab digitaliseerumiseks tegema asju uutmoodi

 (60)
President Kaljulaid Etioopias: Aafrika peab digitaliseerumiseks tegema asju uutmoodi
VPK

Eesti on olnud edukas, sest taipasime õigel ajal, et teistele järele jõudmiseks peame tegema asju uutmoodi, ütles president Kersti Kaljulaid Etioopias Aafrika Liidu tippkohtumise digiteemalisel kõrvalüritusel Transformation Digital Africa.

Riigipea rääkis oma kõnes ka vastutusest, mis digiühiskonna ehitamisega kaasas käib, ja et jätkusuutliku digiühiskonna jaoks on vaja paralleelselt arendada ka küberturvalisust ja seadusraamistikku. "Oluline on, et riigid ei kasutaks inimestelt kogutud andmeid ilma nende nõusolekuta. Riigisektoris on seda lihtsam garanteerida kui reguleerimata erasektoris, sest riik saab vastu võtta seda keelava seaduse," ütles riigipea.

President Kaljulaid viibib alates pühapäevast Aafrika Liidu tippkohtumisel Etioopia pealinnas Addis Abebas. Tippkohtumise käigus kohtub president Kaljulaid ka teiste riigi- ja valitsusjuhtidega, tutvustab neile Eesti eesmärke ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks valituks saades ning jagab Eesti kogemusi digitaalühiskonna ehitamisest.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!