"USA ja Euroopa on tegutsenud ühiselt Ukraina kriisi lahendamiseks ning tunnustame USA otsustavat tegutsemist julgeoleku kindlustamiseks," märkis Paet ja lisas, et see on kinnitus tugevast transatlantilisest sidemest ja ühistest väärtustest. 

"Täname Ameerika Ühendriike panuse eest meie õhuturbesse - kuhu USA panustas 2014. aasta alguses neljandat korda - ning operatsiooni tugevdamisse kuue F-15 hävitajaga ning Eestisse USA sõjaväelaste saatmise eest," märkis Paet.

Rääkides viimastest arengutest Ukrainas rõhutas Paet, et peamine eesmärk on julgeolekuolukorra parandamine riigis. "Julgeolekuolukord Ida- ja Lõuna-Ukrainas on jätkuvalt äärmiselt murettekitav," lausus Paet lisades, et OSCE vaatlejate, seal hulgas Eesti kodaniku kinnipidamine ja missiooni töö takistamine on vastuvõetamatu. "Nõuame vaatlejate vabastamist," ütles Paet ja tõi esile OSCE senist tegevust selle saavutamiseks.

Eesti välisminister tunnustas Ukraina rahvast meelekindluse eest oma tuleviku üle otsustamisel. "Presidendivalimiste õnnestumine aitab kaasa riigi stabiilsusele ja reformide elluviimisele Ukrainas," märkis ta.

Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide vahelisest vabakaubanduslepingust kõneldes kinnitas Paet, et Eesti toetab laiaulatuslikku ja võimalikult liberaalse lõpptulemusega lepingut. "Kui kaks nii suurt kaubanduspartnerit omavahel reeglites kokku lepivad, mõjutab see positiivselt ka kolmandaid riike ja kogu ülemaailmset kaubandussüsteemi," lisas ta.

Eesti hindab Paeti sõnul kõrgelt USA solidaarsust oma liitlastega. "USA kohalolu ja nähtavus Euroopas on Eestile väga oluline," lausus Paet kohtumisel. „Muutunud julgeolekuolukorras tuleb astuda üheskoos samme NATO heidutusvõime suurendamiseks,“ märkis Paet ning lisas, et NATO tippkohtumiselt Walesis ootab Eesti keskendumist kollektiivkaitsele ning kokkulepet püsiva heidutusvõime tagamiseks meie regioonis.

Paet ja Kerry rääkisid ka koostööst küberjulgeoleku tagamisel.