Liibüa rahvusliku üleminekunõukogu juht teatas, et riik ei vaja välisabi julgeoleku tagamiseks, vahendab BBC News.

Liibüa esindaja asetäitja ÜRO juures Ibrahim Dabbashi ütles BBC-le, et Liibüa olukord on ainulaadne.

„Nad [ÜRO] rääkisid võimalusest paigutada riiki rahuvalvajad, kuid tegelikult on Liibüa kriis erijuhtum,“ ütles Dabbashi. „See pole kodusõda, see pole konflikt kahe osapoole vahel, siin on tegemist inimestega, kes kaitsevad ennast diktatuuri vastu.“

Martini sõnul ootas ÜRO, et Liibüa palub abi politsei moodustamisel.

„Me ei oota praegu, et palutakse sõjalisi vaatlejaid,“ ütles Martin pärast ÜRO julgeolekunõukogu istungit. „On väga selge, et liibüalased tahavad hoiduda igasugusest sõjaväe riiki paigutamisest ÜRO või kellegi teise poolt.“

Martin lisas, et ÜRO jaoks on üks kõige suurematest väljakutsetest Liibüa abistamine demokraatlikeks valimisteks valmistumisel.

„Tuletagem meelde, et põhimõtteliselt pole seal elavaid mälestusi valimistest, valimiste masinavärki, valimiskomisjoni, poliitiliste parteide ajalugu, sõltumatut kodanikuühiskonda ning sõltumatu meedia on alles hiljuti riigi idaosas arenema hakanud,“ seletas Martin. „Sellest tuleb üsna suur väljakutse, organisatsiooniliselt, ja on selge, et rahvuslik üleminekunõukogu soovib, et ÜRO mängiks selles protsessis tähtsat rolli.“

Kolonel Muammar Gaddafi sünnilinna Sirtet piiravad mässulised andsid linna kaitsjatele laupäevani aega alla anda, vastasel juhul võetakse linn jõuga.

Kuigi Gaddafi asukoht pole teada, ütles rahvusliku üleminekunõukogu asejuht Ali Tarhouni, et nad aimavad üsna hästi, kus ta on, ja on kindlad, et saavad ta kätte.