Kaja Kallas reformierakondlaste trollimisaktsioonist: see oli väga inetu, aga läheme eluga edasi

 (373)
Kaja Kallas
Kaja KallasFoto: Tiit Blaat

Reformierakonna esinaine Kaja Kallas ütles Delfile erakonnakaaslastelt peaminister Jüri Ratasele suunatud trollimisaktsiooni kommenteerides, et tegu oli rumal, kuid et ta ei olnud plaanist teadlik.

"See on kindlasti rumal ja järelemõtlematu temp, aga ma tõesti ei teadnud sellest mitte midagi," ütles Kallas.

Tuvastatud on, et seitse numbrit kaheksast, kust saate ajal Ratasele helistati, kuuluvad Reformierakonna liikmetele. Tundub tõenäoline, et tegevus oli eelnevalt kokku lepitud. Mida peaks Kallase arvates Reformierakond liikmete trollimisaktsiooni osas ette võtma?

Kallas lubas aktsioonis osalejatega kindlasti rääkida. "Ütlen neile, et nad tegid väga rumala tembu," kinnitas Kallas.

Üks trollimisürituses osalenu, Reformiserakonna noortekogu esimees Kristo Enn Vaga põhjendas Delfile Ratase telefonikõnedega pommitamist sellega, nagu oleks peaministrit saate ajal telefonitsi nõustatud.

Saates osalenud Kallas täielikult väitega, et tegemist oleks olnud trollimisüritusega, ei nõustunud. "Kuidas see oli trollimisüritus, kui [stuudios] laua peal telefone ei tohtinud olla? Kuna saates paluti kõigil telefonid ära panna või nad lülitada lennurežiimile, siis see ei saanud kuidagi debatti häirida," märkis Kallas. "Täna on valimispäev ja meil on täna hoopis teised teemad. See oli väga inetu, läheme eluga edasi," ütles Kallas.