Žirinovski soovitab Lenini maha matta

 (29)
Vladimir Žirinovski
Reuters/Scanpix

Vene Liberaaldemokraatliku Partei juht Vladimir Žirinovski tegi ettepaneku revolutsioonijuht Vladimir Lenini säilmed maha matta ja Moskva keskel asuv mausoleum sulgeda.

“Soovitatav oleks mausoleum lõpuks siiski kinni panna, Vladimir Iljitši surnukeha maha matta ja sulgeda lõplikult see ajaloolehekülg, kus on liiga palju verd ja vägivalda,” ütles Žirinovski ajakirjanikele teisipäeval, Lenini 80. surma-aastapäeva eelõhtul.

“Kuna Lenini surnukeha lebab juba kaheksakümmend aastat Punasel väljakul, näeb kogu maailm selles sümbolit, et me oleme sääraste revolutsioonide ja maailma ümberkorraldamise ideede pooldajad,” ütles Žirinovski.

Maailm on tema sõnul “juba ammu igasugustest revolutsioonilistest ümberkorraldustest loobunud, läinud teist teed”, sellal kui venemaalased jätkuvalt “selle läbi moraalseid ja materiaalseid kahjusid kannavad”.

“Me peame loobuma ka mausoleumist,” toonitas liberite juht.

Tema hinnangul vääriks Lenin ehk mälestusmärki, kuid “see ei kõlba kohe kuidagi, et Moskva südalinnas, parimal väljakul, seisab terve mausoleum, kus sees proletariaadi juhi mahamatmata surnukeha”.

Žirinovski soovitab Lenin maha matta ja säilitada mälestus temast vaid ajalooõpikutes.