Žirinovski naasis pärast Medvedevi juttu duumasse

 (8)
Žirinovski naasis pärast Medvedevi juttu duumasse
RIANovosti

Vladimir Žirinovski Venemaa Liberaaldemokraatliku Partei (LDPR) fraktsioon ja Õiglane Venemaa (SR) lõpetasid oma kapriisid. Kommunistid jonnivad ja keelduvad endiselt tööle naasmast. Lisatud kaks videot!

Infoagentuuri ITAR-TASS teatel võtsid kolmest riigiduumas esindatud opositsiooniparteist kaks selle otsuse vastu hommikul. Seega on kolmapäeval alanud demarš läbi ja reedesest istungist võtab nüüd osa 368 saadikut 450st.

Duuma asespiikrid Žirinovski ja SRi fraktsiooni juht Aleksandr Babakov teatasid veel neljapäeval kavatsusest naasta koos kaasvõitlejatega saali. Seda kinnitas RIANi teatel ka „esseeride" liider Sergei Mironov isiklikult.

See juhtus pärast kohtumist riigipea Dmitri Medvedeviga, kes pidas fraktsiooni esimeestega maha jutuajamise. Sel moel on Gennadi Zjuganovi juhitavad kommunistid (KPRF) jäänud nüüd nõudmistega üksi.

Kõik kolm opositsiooni kuuluvat parteid lahkusid demonstratiivsel riigiduuma saalist 14. oktoobril. Sel moel protestiti 11. oktoobril Venemaa 75 regioonis toimunud kohalike valimiste tulemuste vastu, kuna peaaegu kõikjal võitis Kremli-erakond Ühtne Venemaa.

Demarši ajal parlamendi töö ei katkenud - Ühtne Venemaa jätkas istungeid ilma opositsioonita.