WSJ: USA võimud on kindlaks teinud demokraatide rahvuskomitee häkkimisega seotud Vene ametnikud

 (31)
WSJ: USA võimud on kindlaks teinud demokraatide rahvuskomitee häkkimisega seotud Vene ametnikud
Foto: Alex Brandon, AP

USA justiitsministeerium on kogunud piisavalt tõendeid, et esitada süüdistus kuuele Venemaa valitsusametnikule demokraatide rahvuskomitee arvutite häkkimises enne 2016. aasta USA presidendivalimisi, kirjutab Wall Street Journal täna, viidates allikale, kes on juurdlusega tuttav.

Föderaalagendid ja prokurörid Washingtonis, Philadelphias, Pittsburghis ja San Franciscos on asja uurimisel koostööd teinud ning asi võidakse kohtusse viia järgmisel aastal, vahendab Reuters.

Esitades konkreetsetele Vene sõjaväe ja luureteenistuste häkkeritele süüdistused võivad USA võimud muuta nende jaoks keeruliseks reisimise, kuid kinnipidamine ja vahistamine oleksid ebatõenäolised.

Küberjulgeolekuekspertide läbiviidav häkkimisjuurdlus algas enne seda, kui mais nimetati ametisse eriprokurör Robert Mueller, kes juhib Venemaa 2016. aasta presidendivalimistesse sekkumise ja võimaliku kokkumängu Donald Trumpi kampaaniaga uurimist.

Seotud lood:

Mueller ja justiitsministeerium leppisid kokku, et lasevad tehnilisel küberjuurdlusel jätkuda algse meeskonnaga.

USA luureteenistused on kinnitanud, et küberrünnakute taga olid Vene luureteenistused. Rünnakute tulemusena avaldas WikiLeaks eelmisel aastal tuhandeid e-kirju ja muid dokumente. USA luurekogukond jõudis jaanuaris järeldusele, et kampaaniaks andis korralduse Venemaa president Vladimir Putin, et kallutada valimised Trumpi kasuks.