WP: Google avastas Venemaa ostetud reklaamid YouTube’is, Gmailis ja mujal

 (16)
WP: Google avastas Venemaa ostetud reklaamid YouTube’is, Gmailis ja mujal
Foto: MIKE BLAKE, REUTERS

Google avastas esimest korda tõendeid, et Venemaa heaks töötanud osapooled on kasutanud Google’i platvorme 2016. aasta USA presidendivalimistesse sekkumise katseks, teatas ajaleht Washington Post, viidates inimestele, kes on tuttavad Google’i selleteemalise juurdlusega.

Google on avastanud, et kümneid tuhandeid dollareid on kulutatud Vene agentide reklaamidele, kelle eesmärk oli levitada desinformatsiooni Google’i paljudes toodetes, sealhulgas YouTube’is, Google’i otsingus, Gmailis ja DoubleClicki reklaamivõrgus, teatasid anonüümseks jäänud allikad Washington Postile.

Google’i avastus on märkimisväärne, sest reklaamid ei näi pärinevat samast Kremliga seotud trollivabrikust, mis ostis reklaame Facebookis, mis võib olla märk selle kohta, et Venemaa jõupingutused informatsiooni levitamiseks internetis võivad olla Silicon Valley ettevõtete jaoks palju ulatuslikum probleem, kui seni on ilmnenud.

Google’i sisejuurdlusega tuttavate inimeste sõnul uuritakse reklaame, mis maksid kokku vähem kui 100 000 dollarit, ning endiselt püütakse kindlaks teha, kas kõik need reklaamid tulid trollidelt või on mõned pärit legitiimsetelt Vene kontodelt.