WikiLeaksile dokumente lekitanud USA reamehele esitati 22 uut süüdistust

 (9)
WikiLeaksile dokumente lekitanud USA reamehele esitati 22 uut süüdistust
AFP/Scanpix

USA armee esitas esimese klassi reamehele Bradley Manningule 22 uut süüdistust seoses USA valitsuse dokumentide lekitamisega WikiLeaksile. Teda süüdistatakse muuhulgas vaenlase abistamises, mis on surmanuhtlusega karistatav. Prokuratuur on siiski teatanud, et ei taotle surmanuhtlust.

Endist luureanalüütikut hoitakse sõjaväevanglas Virginia osariigis. Teda kahtlustatakse 620 000 diplomaatilise ja sõjaväedokumendi lekitamises, teatab BBC News.

Reamees Manningule, kes liitus USA armeega 2007. aastal, esitati esimesed süüdistused mais. Talle pandi süüks 12 kuriteoepisoodi seoses USA sõjaväeoperatsiooni video ning salajaste sõjaväe ja diplomaatiliste dokumentide ja telegrammide ebaseadusliku allalaadimise ja levitamisega.

Uued süüdistused käivad keelatud tarkvara kasutamise kohta valitsuse arvutites salajase informatsiooni allalaadimiseks ja luureandmete kättesaadavaks tegemiseks vaenlasele.

USA ühtlustatud sõjaväeõiguse koodeksi järgi on see kuritegu karistatav surmanuhtlusega.

USA armee teatas siiski, et prokuratuur ei taotle surmanuhtlust, kuigi reamees Manningut võib oodata eluaegne vanglakaristus, kui ta süüdi mõistetakse.