WikiLeaks: Brasiilia maskeerib terroristide vahistamised narkosõjaks

 (9)
WikiLeaks: Brasiilia maskeerib terroristide vahistamised narkosõjaks
AFP/Scanpix

WikiLeaksile edastatud dokumentide järgi salastavad Brasiilia julgeolekuametnikud terroristide vahistamised, maskeerides neid narko- ja tollirikkumisteks. USA suursaadiku Brasiiliast Washingtoni saadetud dokumentide kinnitusel tehakse seda ajakirjanduse ja ministrite eksitamiseks.

Brasiilia valitsus on eitanud koostööd Ameerika Ühendriikidega terrorismi tõrjumisel ja kinnitab, et riigis terrorismivastaseid operatsioone läbi ei viida. WikiLeaksile lekitatud dokumentide kohaselt on Brasiilia julgeolekuametkondade ja USA luureametnike koostöö väga tihe, kirjutab YLE Uutiset.

Brasiilia julgeolekuametnikud tegutsevad sageli Ühendriikide ametiisikutelt saadud luureandmete põhjal. Hoolimata sellest eitab Brasiilia, et riiki ähvardaks terrorirünnaku oht või et riigis oleks terroristidega sidemeid omavaid inimesi.

Lekitatud dokumentide põhjal kahtlustatakse, et terroristidega kontakte omavaid inimesi on São Paulos ja Lõuna-Brasiilias. São Paulos vahistati möödunud aastal ka oluline al-Qaida liige. Brasiilia valitsus on üritanud ka värvata araablasi omade üle valvama.