WHO: uute koroonaviirusesse nakatunute arv väljaspool Hiinat ületas eile nende arvu Hiinas

 (41)
WHO: uute koroonaviirusesse nakatunute arv väljaspool Hiinat ületas eile nende arvu Hiinas
Tedros Adhanom GhebreyesusFoto: Denis Balibouse, REUTERS

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) teatel oli eile uusi koroonaviirusesse nakatumise juhtumeid väljaspool Hiinat rohkem kui Hiinas, mis on viiruse rahvusvahelises levikus pöördepunkt.

WHO juht Tedros Adhanom Ghebreyesus tõi esile uute nakatumiste aeglustuva tempo Hiinas, kust haiguspuhang aluse sai, vahendab Guardian.

„Eile ületas väljaspool Hiinat teatatud uute juhtumite arv esimest korda uute juhtumite arvu Hiinas. Juhtumite äkiline kasv Itaalias, Iraani Islamivabariigis ja Korea Vabariigis on sügavalt murettekitav. Iraaniga seotud juhtumeid on nüüd Bahreinis, Iraagis, Kuveidis ja Omaanis. Itaaliaga seotud juhtumeid on Alžeerias, Austrias, Horvaatias, Saksamaal, Hispaanias ja Šveitsis,” ütles Ghebreyesus.

Seotud lood:

Ghebreyesusi teatel saabus eile Rooma WHO ja Euroopa Nakkushaiguste Ennetamise ja Kontrolli Keskuse ühismeeskond, et vaadata üle meetmed, mis on Itaalias tarvitusele võetud, ja anda tehnilist toetust. Nädalavahetusel sõidab WHO meeskond Iraani.

Ghebreyesusi sõnul on juhtumite arvu kasv väljaspool Hiinat pannud mõningaid meediaväljaandeid ja poliitikuid nõudma pandeemia väljakuulutamist. Ghebreyesus ütles, et seda ei tohiks teha ilma hoolika ja selge peaga tehtud faktide analüüsi. WHO on juba välja kuulutanud rahvusvahelise rahvatervisealase hädaolukorra, mis on kõrgeim valmisolekutase.

„Sõna pandeemia hoolimatust kasutamisest ei ole käegakatsutavat kasu, aga sellel on oluline risk asjatu ja õigustamatu hirmu ja stigma suurendamise ning süsteemide halvamise mõttes. See võib ka märku anda, et me ei kontrolli enam viirust, mis ei ole tõsi. Me oleme võitluses, mille saab võita, kui me teeme õigeid asju,” ütles Ghebreyesus.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Küsitlus #118543