WHO: päevane koroonasurmade arv Euroopas kasvas eelmise nädalaga võrreldes 40%

 (31)
WHO: päevane koroonasurmade arv Euroopas kasvas eelmise nädalaga võrreldes 40%
Foto: EMANUELE VALERI, EPA

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) esindaja dr Margaret Harris ütles BBC-le, et Covid-19 surmajuhtumite arv Euroopas kasvas võrreldes eelmise nädalaga 40%.

Nakatumisjuhtumeid lisandus kolmandiku võrra ja neist suurem osa tuvastati Prantsusmaal, Hispaanias, Suurbritannias, Hollandis ja Venemaal.

„Mure... on selles, et haiglate intensiivraviosakonnad hakkavad nüüd täituma väga haigete inimestega,” hoiatas Harris.

„Kogu Euroopa regioonis näeme me intensiivset ja tõesti ärevusttekitavat juhtumite ja surmade arvu kasvu,” ütles Harris BBC saatele „World at One”.

Harrise sõnul kasvas juhtumite arv võrreldes eelmise nädalaga kolmandiku võrra ja igapäevane surmade arv ligi 40%.

Seotud lood:

„Vaatamata haiglavõimekuste paremale haldamisele, täituvad haiglad mitmes riigis kiiresti,” hoiatas Harris.

Harrise sõnul saab paljudes Euroopa riikides kehtestatud piirangute efektiivsust analüüsida alles kahe nädala pärast.

„Me näeme juhtumite vähenemist, aga seda ei näe üleöö,” ütles Harris.

Küsimusele, kas teine laine tuleb hullem kui esimene, vastas Harris: „Me näeme teistlaadi tippu. Hea uudis on see, et meie haiglad mõistavad palju paremini, mis toimub, aga halb pool on see, et selle kogemuse saamisel on nad väga pikka aega uskumatult ränka tööd teinud ja nad teavad ka seda, et see, millega nad hakkavad silmitsi seisma, on väga sünge. Teine hea asi on mingis mõttes see, et väga suured arvud, mida me näeme, on gruppides, kellel ideaalis ei arene tõsisem haigus – need on nooremad grupid. Aga see ei ole garantii. Need kaks tegurit viitavad sellele, et me ei pruugi näha seda kohutavat tõusu surmade arvus, mida me nägime aprillis.”

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!