WHO kuulutas koroonaviiruse rahvusvaheliseks terviseohuks

 (220)
WHO kuulutas koroonaviiruse rahvusvaheliseks terviseohuks
Hiina saabunud turistidCarlo Cozzoli/IPA/SIPA

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kuulutas koroonaviirusega seoses välja ülemaailmse tervisealase hädaolukorra, kuna viirus levib jätkuvalt väljaspool Hiinat.

"Peamine põhjus ei ole Hiinas toimuv, vaid see, mis toimub teistes riikides," ütles WHO juht Tedros Adhanom Ghebreyesus Genfis pressikonverentsil.

Mure on tema sõnul selles, et viirus võib levida nõrgemate tervishoiusüsteemidega riikidesse.

Reisimist ja kaubandust siiski piirata ei kavatseta.

"WHO ei soovita ja on tegelikult vastu piirangutele, mis puudutavad reisimist ja kaubandust," sõnas Ghebreyesus.

Hiinas Wuhanis levima hakanud uus koroonaviirus 2019-nCoV on praeguseks jõudnud ka mitmesse teise riiki. Olukord muutub kiirelt ja igapäevaselt teatatakse uutest juhtumitest uutes riikides.

Hiinas on praeguseks viiruse tõttu surnud 170 inimest. WHO teatel on väljaspool Hiinat olnud 18 riigis kokku 98 viirusejuhtumit, kuid seni pole surmajuhtumeid olnud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!