WHO: Hiina andis meile aega, aga me ei tea, kui palju

 (17)
WHO: Hiina andis meile aega, aga me ei tea, kui palju
Foto: Scanpix

WHO (maailma terviseorganisatsioon) peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus kutsus valitsusi üles suurendama oma jõupingutusi võimalikuks viiruse levikuks valmistumisel, öeldes, et "on võimatu ennustada, mis suunas see epideemia kulgeb."

Tedros ütles laupäeval Saksamaal toimunud rahvusvaheliste välis- ja julgeolekupoliitika juhtide kogunemisel, et WHO usub, et väljaspool Hiinat ei ole uudne koroonaviirus veel laialt levinud, vahendab uudisteagentuur Reuters.

"Hiina on astunud samme haiguspuhangu ohjeldamiseks selle epitsentris, mis näib olevat andnud maailmale aega,” ütles Tedros Müncheni julgeolekukonverentsil.

"Oleme julgustatud, et rahvusvaheline ekspertide meeskond teeb nüüd kohapeal tihedat koostööd Hiina kolleegidega, et haiguspuhangust aru saada," lisas ta.

Tedros hoiatas, et agentuur on siiski mures Hiinas jätkuva juhtumite arvu suurenemise ning nakatunud või surnud tervishoiutöötajate arvu kasvu pärast.

Seotud lood:

"Oleme mures investeeringute leiguse pärast rahvusvahelise üldsuse reageeringusse," lisas Tedros. "Me peame kasutama oma võimekust, et tugevdada valmisolekut."

“Hiina on oma tegevusega andnud maailmale aega juurde. Aga me ei tea, kui palju aega," rõhutas ta.