Võimas taifuun Hagupit maabus Filipiini saartel, saareriik on valmis ka mustaks stsenaariumiks

 (36)
Täiendatud: 14.40!

Pühapäeva varahommikul Filipiinidel maabunud rahuaja ühe suurima evakuatsiooni põhjustanud taifuun Hagupit (tuntud ka kui Ruby) on jätnud tuhanded inimesed vee ja elektrita ning ohtu seadnud kuni 56 miljonit inimest.

Hagupit maabus Eesti aja järgi täna varahommikul kell 3.30. Taifuun lähenes saarestikule Vaikse ookeani läänesuunast ning maabus Põhja-Samari provintsis.

Rahvusvaheline päästekomitee IRC juht David Miliband ütles laupäeval, et tegemist on brutaalse ja ohtliku tormiga ning et ilmselt toob taifuun endaga kaasa rohkem vihmavett kui alguses prognoositi. IRC teatel kardetakse, et torm jõuab ka pealinna Manilasse. "Valmistutakse mustaks stsenaariumiks."

Taifuun maabus neljanda kategooria tormina, mille tuulepuhangute kiirus ulatus atmosfääri, geofüüsika ning tronoomiliste uuringute jaama PAGASA andmetel kohati kuni 60 meetrini sekundis.

AFP andmetel kimbutab Filipiini saari keskmiselt 20 suurt taifuuni aastas.

Mullu sügisel tabas Filipiine arvatavasti maailma ajaloo võimsaim taifuun.


Kõrgeima ehk viienda kategooria torm Haiyan ründas Leyte ja Samari saari kuni 6-meetriste lainetega, liikudes läbi riigi tihedalt asustatud kesk- ja lõunaosa, pärast kaheksat tundi oli torm endiselt supertaifuun & liikus edasi Vietnami. Taifuuni tõttu kaotas elu hinnanguliselt seitse tuhat inimest.

Hea lugeja, kui asud sealkandis, jaga palun eestimaalastega oma mõtteid, tundeid ja läbielamisi! Kirjuta kommentaariumisse või saada kiri aadressil rahvahaal@delfi.ee !