Võimalikku koroonaviirusesse nakatumist kahtlustatakse Soomes Jyväskyläs

 (18)
Võimalikku koroonaviirusesse nakatumist kahtlustatakse Soomes Jyväskyläs
Foto: Ilmar Saabas

Võimalikku koroonaviirusesse nakatumist kahtlustatakse Soomes Jyväskyläs. Kesk-Soome keskhaiglas on patsiendilt võetud proov, mille tulemused saadakse homme hommikul.

Haigla teatas, et isikul on hingamisinfektsiooni sümptomid. Koroonaviiruse proovi ei võeta, kui inimene ei ole lisaks sümptomitele viibinud epideemiapiirkonnas või olnud kontaktis kinnitatult koroonaviirusesse nakatunuga, vahendab Yle Uutiset.

Võimalik nakatumine tuvastati eile õhtul rongiga Helsingi-Vantaa lennujaamast Tikkurila kaudu Jyväskylässe sõitnud reisijal. Soome raudteefirma VR teatel teatas reisija ise koroonaviirusele viitavatest sümptomitest.

Reisija läks Pendolino rongile umbes kell 20.40 Tikkurilas ja sõitis Tamperesse. Kell 22.07 läks ta teisele rongile, mis sõitis Jyväskylässe.

VR desinfitseeris ettevaatusabinõuna rongi, millega isik Tamperest Jyväskylässe sõitis.

See, kust reisija Helsingi-Vantaa lennujaama saabus, pole teada.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!