Vladimir Putin teatas, et tugevdab Vene mereväge ainulaadsete hüpersooniliste relvadega

 (165)
Vladimir Putin teatas, et tugevdab Vene mereväge ainulaadsete hüpersooniliste relvadega
Foto: TASS

Venemaa president Vladimir Putin ütles Peterburis peetud mereväeparaadil, et 2020. aastal võetakse mereväe koosseisu 40 uut laeva ja rõhk asetseb nende varustamisel ainulaadsete mitmekordsel helikiirusel liikuvate ehk hüpersooniliste relvadega.

"Tänavu võetakse selle [mereväe] koosseisu 40 eri klassist laeva. Ainulaadsed eelised ja laevastiku lahinguvõime suurendamine saavutatakse täiustatud digitaaltehnoloogia laialdase kasutuselevõtu teel, millele pole hüpersooniliste relvasüsteemide ega mehitamata allveelaevade poolest maailmas vastast," ütles Putin.

Ta tuletas meelde, et Venemaa mereväkke kuuluvad juba praegu täppisrelvadega varustatud laevad, strateegilised ristlejad ja mitmeotstarbelised allveelaevad, aga ka uusimad lennukid ja muud õhusõidukid, ainulaadsed relvad ja erivarustus. Riigipea sõnul kasvab Vene mereväe varustuse tase pidevalt.

Ühtlasi märkis Putin, et Vene merevägi täidab väärikalt kõige keerulisemaid ülesandeid, teenides laitmatult oma kodumaad ja kaitstes selle suveräänsust.