Vilnius sulgeb viieks nädalaks lasteaiad ja koolid

 (51)
Kose gümnaasiumi algkoolimaja
KlassiruumFoto: Andres Putting

Vilniuse linnavalitsus teatas, et sulgeb viieks nädalaks kõik haridusasutused, muuseumid, kinod, spordiklubid ja lõbustusasutused. Samuti peatatakse suletud ruumides toimuvad üritused, millel osaleb üle saja inimese.

Homsest kuni lihavõttevaheaja lõpuni on suletud kõik lasteaiad, koolid ja ülikoolid ning jäetakse ära kõik üritused. Linnavalitsus soovitab elanikel siiski mitte nelja seina vahele sulguda, vaid jalutada ja tegelda spordiga vabas õhus ning sõita loodusesse, vahendab Leedu Delfi.

„Me näeme välisriikide eeskuju, näeme, kui kiiresti viirus levib. Vaatamata sellele, et Vilniuses ei ole veel kinnitatud juhtumeid, saame me aru, et kunagi olukord muutub, see on vaid aja küsimus, mistõttu ei saa me venitada, peame reageerima, et kaitsta vilniuslasi, eriti kõige haavatavamaid gruppe,“ ütles Vilniuse linnapea Remigijus Šimašius. „Need on rasked otsused, me kõik puutume kokku ebamugavuste ja kahjudega, aga ilma selleta on tagajärjed veel tõsisemad. Sellel perioodil kutsun hindama arstide tööd ja neid hoidma – ainult nende kannatlikkusest ja tervisest sõltub, kuidas see viirus meid puudutab.“

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!