Viirus levib Venemaa valitsuses: nakatus ka kultuuriminister Olga Ljubimova

 (18)
Viirus levib Venemaa valitsuses: nakatus ka kultuuriminister Olga Ljubimova
Olga LjubimovaFoto: Sergei Karpuhhin, TASS

Venemaal kinnitati kultuuriminister Olga Ljubimova nakatumist koroonaviirusega. Ministeeriumi pressiteenistusest öeldi Interfaxile, et haigus kulgeb kerges vormis ja minister töötab kodus.

„Covidi testi tulemused on positiivsed, minister viibib kodus, peab töönõupidamisi videokonverentsi režiimis, osaleb kohtumistel ja läbirääkimistel online-formaatides,” ütles Ljubimova pressiesindaja Anna Ussatšova.

Ussotšova sõnul kulgeb Ljubimova haigus kerges vormis ja haiglasse paigutamisest juttu ei ole.

30. aprillil tuvastati viirus Venemaa peaministril Mihhail Mišustinil, kes viibib meditsiiniasutuses. President Vladimir Putini ukaasiga määrati peaministri kohusetäitjaks esimene asepeaminister Andrei Beloussov.

1. mail sai teatavaks, et koroonaviirus on ka ehitusministril Vladimir Jakuševil ja tema asetäitjal Dmitri Volkovil.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!