Viga Google Maps'is: Nicaragua armee marssis Costa Ricasse

 (12)
Viga Google Maps'is: Nicaragua armee marssis Costa Ricasse
Reuters/Scanpix

Viga Google Maps'i kaardirakenduses põhjustas intsidendi Ladina-Ameerikas Nicaragua ja Costa Rica vahel, kui Nicaragua üksused marssisid möödunud nädalal vaidlusalusele territooriumile. Ajalehe La Nacion andmetel põhjendas Nicaragua kindral rünnakut Google Maps'i kaardirakenduse tõlgendusega riikidevahelisest piirist.

Pärast piiririkkumist nõudis Costa Rica, et Google parandaks kaartidel oleva vea. Costa Rica palus ka rahvusvahelist abi tüliküsimuse lahendamiseks. Nicaragua aga soovib, et piiri asukoht jäetaks endiseks, vahendab CNN. Riigid on vaielnud San Juani jõe ääres asuva maalapi pärast 17. sajandist alates.

Google teatas oma avalduses, et Ameerika Ühendriikidest saadud informatsiooni töötlemisel on toimunud viga, mistõttu oli piir nihkunud kaardirakenduses valesse kohta.

Google Maps ei ole mõeldud ametlikuks kaardiks, kuid digitaalsed piirid on varemgi tülisid põhjustanud. Varem käesoleval aastal sai Google'i peale pahaseks Kambodža, mille kinnitusel oli valesti kajastatud Kambodža ja Tai vahelist piiri.