VIDEOD: võimsad üleujutused uputavad USAd

 (4)
VIDEOD: võimsad üleujutused uputavad USAd
Scanpix

Ameerika Ühendriikide kaguosa osariike tabanud üleujutustes on juba hukkunud vähemalt kuus inimest. Veel kaks inimest on kuulutatud teadmata kadunuks. Ohvrite arv tõuseb arvatavasti veelgi. Lisatud kaks videot!

Tugevad paduvihmad, mis need üleujutused esile kutsusid, on enim kahju tekitanud Georgia ja Tennessee osariikidele. Vihmad algasid juba nädalapäevad tagasi ja on nüüd tugevnenud, teatab Associated Press.

Vihmad on sadanud maha ka Põhja-Carolina ja Kentucky osariikide territooriumi kohal. Kuid siiski sai enim paduvihmadest kannatada just Georgia. Mõningates osariigi piirkondades on alates vihmaperioodi algusest üle 50 sentimeetri sademeid maha sadanud, millest pool tuli maha esmaspäeval 12 tunni jooksul.

Osariigi pealinnas Atlantas on vee alla jäänud terved linnakvartalid, sajad teed on suletud. Telekanali CNN teatel on Georgia kuberner Sonny Perdue kuulutanud 17 piirkonnas välja erakorralise seisukorra. Üheks enim kannatada saanud piirkonnaks on Douglas, kus uppus kolm inimest.

Georgia loodeosas - 160 kilomeetri kaugusel Atlantast on töölised alustanud Chattooga jõel tammi tugevdamist, mida ähvardab purunemine. Ligi 1500 Trioni linnakese elanikku on juba evakueeritud.

Sünoptikute ennustuste kohaselt jõuab täna Mehhiko lahe poolt Georgiasse veel üks äikesefront.