VIDEOD: lumi tapab Euroopas kümneid inimesi

 (16)
VIDEOD: lumi tapab Euroopas kümneid inimesi
Delfi Pilt

Ebatavaliselt käre talveilm - eelkõige ülimadal temperatuur ja võimas lumetorm on üle Euroopa hukutanud vähemalt 19 inimest.

Agentuuri BBC News teatel läks lõviosa hukkunutest suurriik Poola arvele, kus on pakase tõttu surnud juba 15 inimest. Nendest suurem osa on kodutud ja joobnud. Mitu inimest suri ka halva ilma tõttu juhtunud liiklusõnnetustes.

Halb ilm mõjub erakordselt negatiivselt kõikidele transpordiliikidele. Lume tekitatud probleemidega maadlevad paljud Euroopa lennu- ja raudteejaamad. Tuhanded inimesed on sunnitud ööbima ootesaalides. Olukorra on teinud raskeks ka see, et ilm halvenes läänekristlaste jõulupühade eel.

Transpordifirmad on sunnitud maksma reisijatele kümneid tuhandeid eurosid kompensatsiooni.

Üks Euroopa tähtsmaaid rongifirmasid Eurostar ei suuda endiselt taastada Suurbritannia ja mandri vahelist ühendust. Eurostari haldusesse kuulub Inglise kanali (La Manche) alt kulgev tunnel, mis ühendab Londonit Pariisi ja Brüsseliga.

Tugev lumesadu praktiliselt paralüseeris esmaspäevaks autoliikluse ka hiigellinn Moskvas. Juba öösel saadeti tänavatele tuhandeid teetöölisi ja eritehnika, kuid siiani pole lumega suudetud hakkama saada.

Seotud lood:

Budapest

Moskva