VIDEOD: Kremli-vastane mäss "pani relvad maha"


VIDEOD: Kremli-vastane mäss "pani relvad maha"
Zjuganov ja ŽirinovskiReuters/Scanpix

Gennadi Zjuganovi juhitud Venemaa Kommunistlik Partei (KPRF) naasis viimasena riigiduumasse ja võtab juba täna täies koosseisus osa istungist. Neile eelnesid liberaalid ja "esseerid".

Fraktsioonist teatati infoagentuurile Interfax, et otsus Vene parlamendi alamkojas töö jätkamise kohta võeti vastu 20. oktoobril toimunud KPRFi presiidiumi poolt.

Varem oli juttu, et kommunistid tulevad duumasse vaid arutlustele 2010. aasta riigieelarve üle, kuid nüüd räägitakse fraktsioonis boikoti täielikust lõpetamisest.

Duumaistung algas Zjuganovi avaldusest, kus rõhutati, et kommunistid seisavad selle eest, et valimised toimuks vaid parteinimekirjade alusel, „muidu hakkab parteide külge kriminaliteet kleepuma".

Lisaks nõudis ta taas keskvalimiskomisjoni Vladimir Tšurovi ja Mari-Eli Vabariigi juhi Leonid Markelovi tagasiastumist ning duuma ja presidendi juurde erikomisjoni loomist, mis hakkaks jälgima valimiste korrektset läbiviimist.

Opositsiooniparteide demarš algas 14. oktoobril ja oli seotud kohalike valimiste väidetavate võltsingutega. Enne KPRFi naasis duumasse juba Vladmir Žirinovski LDPRi ja Õiglase Venemaa fraktsioon.