VIDEOD: Kaasanis põlenud kaubanduskeskuse rusude all võib olla kuni 25 inimest

 (9)

Tatarstani pealinnas Kaasanis põlenud kaubanduskeskuse Admiral rusude all võib olla tervelt 25 inimest, rusude läbiotsimine võtab aga kaks päeva, teatas Venemaa eriolukordade ministeeriumi Volga-äärse regiooni keskuse ülem Igor Panšin.

„On tervelt 25 inimest, kellega ei saada ühendust. Telefonikõned selle kohta on tulnud kuumale liinile. On ka nende kaubanduskeskuses töötanud kolleegide ütlused,“ ütles Panšin RIA Novosti vahendusel.

Panšini sõnul on kadunute hulgas ka üks eriolukordade ministeeriumi töötaja.

„Umbes kaks päeva tegeleme konstruktsioonide lammutamisega,“ ütles Panšin. Ta lisas, et kaubanduskeskuses oli palju rikkumisi, puudus ka tuletõrjesüsteem.

Tulekahju Kaasani ühes suuremas kaubanduskeskuses puhkes kolmapäeva päeval ja levis kiiresti 4000 ruutmeetrile. Viimastel andmetel hukkus viis inimest ja 15 sai kannatada.

Põleng sai alguse kaubanduskeskusele juurde ehitatud kohvikust ning tule levikut soodustas eriolukordade ministeeriumi Tatarstani peavalitsuse teatel töötajate võhiklik tegutsemine. Päästjad kutsuti liiga hilja ja alguses püüti tulekahju kustutada oma jõududega. Selleks hetkeks põles aga juba enam kui saja ruutmeetri suurune ala.