VIDEOD ja FOTOD | Las Vegase tulistamises sai üle 50 inimese surma ja 200 haavata, kahtlusalune on 64-aastane Stephen Paddock

 (239)

USA-s Las Vegases Mandalay Bay kasiino lähedal toimus kohaliku aja järgi pühapäeva õhtul massitulistamine. Politsei lasi 64-aastase kahtlusaluse Stephen Paddocki maha. Politsei teatas, et tulistamises hukkus üle 50 inimese ja veel 200 sai haavata. ISIS võidab, et Paddocki näol oli tegu nende võitlejaga.

Tegemist on ohvriterohkeima massitulistamisega USA ajaloos.

Pealtnägija sõnul pani lakkamatu tuli inimesed varju otsima ja elu eest jooksma. Turistid peitsid end hotellitubadesse ning Las Vegase McCarrani rahvusvahelisele lennuväljale teel olnud lennukid suunati mujale.

Kõrvalseisjad asusid tegevusse ja hoolitsesid haavatute eest. Vähemalt üks neist kirjeldas, kuidas inimene ta käte vahel suri.

Las Vegase politsei teatas pärast tulistamist, et üks kahtlusalune on maha võetud ja nad ei usu, et tulistajaid oleks rohkem olnud.

Politsei tuvastas kahtlusaluse 64-aastase Stephen Paddockina, kes tegutses ilmselt "üksiku hundi" tüüpi ründajana.

Tulistamise eest võttis nüüd vastutuse äärmusühendus Islamiriik (ISIS), mille teatel oli Paddock olnud nende võitleja, kes kuu aja eest islamisse pöördus. Ühtegi tõestust ISIS oma väitele ei pakkunud.

Vaata hetke, kui kantrimuusik Jason Aldeani esinemise ajal tuli avati:

Veel teatas politsei, et tulistaja oli Mandalay Bay hotelli 32. korrusel. Politsei reageeris sündmusele, tungis tulistaja hotellituppa ja ta on nüüd surnud. Paddocki hotellitoast leiti politsei teatel arvukalt tulirelvi. Haiglasse viidi ka vähemalt kaks politseinikku.

Seotud lood:

Politsei teatel arvatakse tulistaja olevat kohalik elanik. Tema motiiv ei ole selge. Paddock näib olevat töötanud raamatupidaja või audiitorina. Ta oli ka ametliku loaga jahimees ja erapiloot.

Otsiti ka Paddocki naissoost kaaslast Marilou Danleyt ja kaht tulistajaga seotud autot. 62-aastane Danley elas ilmselt Paddockiga koos Las Vegasest umbes 130 kilomeetri kaugusel põhjas asuvas Mesquites. Hiljem teatas politsei, et Danleyga on kontakti võetud ja ta ei ole tulistamisega ilmselt kuidagi seotud.

Foto: Kaader videost

Tulistamine toimus kohaliku aja järgi kella 22.30 ajal. Mandalay Bayst üle tänava leidis parajasti aset kantrimuusikafestivali Route 91 Harvest Music Festival viimane õhtu.

USA sisejulgeolekuministeerium teatas, et ei ole informatsiooni, mis viitaks spetsiifilisele usutavale ohule teistele avalikele üritustele riigis.

Las Vegase tulistamisega seoses avaldas kaastunnet ka USA president Donald Trump: