VIDEO: Žirinovski: Kiiev tuleb napalmiga süüdata

 (247)
VIDEO: Žirinovski: Kiiev tuleb napalmiga süüdata
Foto: SERGEI KARPUHHIN, REUTERS

Vene erakonna LDPR juht Vladimir Žirinovski leiab, et Ukraina pealinn Kiiev tuleb Donbassi venelaste päästmiseks napalmiga süüdata. Sellise avaldusega esines Žirinovski telekanali NTV eetris.

„Kui Donbassis elaksid soomlased, poolakad või baltlased, ütleksin ma, et neid tuleb peksta, kägistada ja hävitada. Seda räägin ma siiralt. Aga Donbassis elavad venelased! Hävitame Kiievi, süütame napalmiga. Selle eest, et käib sõda venelaste vastu. Kaugelt, Donetskist, süüdata Kiievi linn. Ainult sellepärast, et seal on venelased, see on sõda venelaste vastu,“ ütles Žirinovski väljaande Korrespondent vahendusel.

Žirinovski lisas, et praegu pommitavad ukrainlased Donbassi, aga hiljem võivad minna sõjaga Vene Belgorodi või Moskva vastu.

„Et asi selleni ei läheks, tuleb hävitada Kiievis kogu valitsuse infrastruktuur, kõik administratiivhooned. Rahumeelsed elanikud ei saa kannatada, tsiviilisikuid keegi puutuma ei hakka,“ ütles Žirinovski.

Veel teatas Žirinovski, et Ukrainas ei oleks praegu sõda, kui Venemaa oleks eelmisel talvel sekkunud ja aidanud eelmisel presidendil Viktor Janukovõtšil Maidanil meeleavaldused maha suruda.