VIDEO: Vene reisilennuk tegi imemaandumise taigasse

 (19)
VIDEO: Vene reisilennuk tegi imemaandumise taigasse
RIANovosti

Vene reisilennuk 81 inimesega pardal tegi imelise hädamaandumise mahajäetud lennuväljale sügaval Komi taigas, pärast seda kui kogu lennukist kadus elektrivool.

Teisipäeval Moskvasse teel olnud Tu-154 oli sunnitud ilma navigatsiooniseadmeteta suurel kiirusel maanduma, teatab AFP.

72 reisijat ja üheksa meeskonnaliiget olid šokis, kuid vigastamata. Piloot juhtis lennuki mahajäetud ja võssa kasvanud maandumisrajale.

„Pärast kõikide elektriseadmete ülesütlemist oli meeskond sunnitud lennuki maandama. Maandumine toimus manuaalselt, ilma raadiokontaktita,” teatas prokuratuur.

Lennuk maandus lühikesele maandumisrajale, mis on mõeldud vaid helikopteritele, läbis kiiresti asfalteeritud lõigu ja murdis 200 meetrit läbi võsa, enne kui seisma jäi.

Lennuk kuulub lennufirmale Mirninskoje Aviapredprijatije AK „Alrosa”, mis omakorda kuulub Venemaa teemandimonopolile Alrosa. Nüüd lamab õhusõiduk sohu vajununa mahajäetud lennuvälja juures Ižma küla lähedal Komi vabariigis.

Venemaa blogipidajad ja twitterdajad kutsuvad üles autasustama piloote medaliga imepärase ja kangelasliku maandumise eest.

Itar-Tassi teatel viidi kõik reisijad kolmapäeval teise lennukiga Moskvasse, välja arvatud kaks, kes eelistasid rongiga sõita.